Львівська політехніка – серед вищих навчальних закладів України з найвищою винахідницькою активністю

За матеріалами сайту «Євро Освіта»
прапор України над будівлею Політехніки

У 2017 році національними заявниками подано майже 11,3 тисячі заявок на винаходи та корисні моделі.

Левова частка заявок на винаходи і корисні моделі від юридичних осіб припадає на галузі «Освіта» і «Наукові дослідження та розробки» (89,3%). Так, закладами освіти подана 4 561 заявка на винаходи і корисні моделі (63,8% від загальної кількості), а науковими організаціями – 1 823 заявки (25,5%). Кількість заявок, поданих закладами освіти, щороку перевищує кількість заявок, поданих науковими організаціями.

У 2017 році найвищою винахідницькою активністю відрізнялися організації, підпорядковані Міністерству освіти і науки України, Міністерству охорони здоров’я України, Національній академії наук України, Міністерству аграрної політики і продовольства України, Національній академії медичних наук України, Національній академії аграрних наук України.

Серед вищих навчальних закладів, підпорядкованих МОН України, найбільш активними в поданні заявок виявилися:

1. Національний університет харчових технологій – 277 заявок або 9,6% від загальної кількості заявок на винаходи і корисні моделі, поданих заявниками цього міністерства;
  2. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 221 заявка (7,7%),
  3. Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» – 160 заявок (5,6%),
  4. Одеська національна академія харчових технологій – 138 заявок (4,8%),
  5. Вінницький національний технічний університет – 123 заявки (4,3%),
  6. Ужгородський національний університет – 91 заявка (3,2%),
  7. Національний університет України «Львівська політехніка» – 88 заявок (3,1%).