Політехніка готується до зустрічі випускників: нові ініціативи та плани

Ангеліна Боговід, студентка кафедри журналістики та засобів масової комунікації
Оксана Гордійчук

Львівська політехніка, один із найстаріших і найпрестижніших технічних університетів України, пишається своїми випускниками, які роблять значний внесок у різні сфери науки, технології й індустрії. Серед них — видатні інженери, науковці, підприємці та державні діячі, чиї досягнення мають вплив далеко за межами України.

Нам вдалося поспілкуватися з Оксаною Гордійчук, лідеркою групи звʼязків з випускниками, яка анонсувала підготовку до масштабної зустрічі випускників. Це майбутнє зібрання має на меті об’єднати колишніх студентів різних поколінь, щоб обговорити сучасні виклики та перспективи розвитку вищої освіти і науки.

Навчання впродовж усього життя триває, але ми хочемо, щоб поверталися до нас з новим досвідом, аби нове покоління студентів переймало той досвід, щоб на випускників могли орієнтуватись і брати з них приклад, — зазначила Оксана Гордійчук.

Лідерка групи звʼязків з випускниками, яка активно працює над зміцненням зв’язків між випускниками й альма-матер, поділилася своїм баченням цього заходу. Вона наголосила на важливості таких зустрічей для розвитку університетської спільноти та висловила впевненість у тому, що спільні зусилля випускників і студентів сприятимуть подальшому прогресу університету:

— Наш університет завжди пишався своїми випускниками, які досягли значних успіхів у різних галузях. Ми прагнемо об’єднати наші зусилля для досягнення нових вершин. Запланована зустріч випускників охоплюватиме різноманітні семінари й панельні дискусії, присвячені актуальним темам розвитку науки та техніки, інноваційним методам навчання, а також перспективам співпраці між університетом і бізнесом. Випускники матимуть змогу поділитися своїм досвідом та ідеями, а також обговорити можливі шляхи реалізації спільних проєктів.

Однією з ключових тем обговорення стане «Майбутнє вищої освіти: виклики і можливості». Очікують, що випускники обговорюватимуть сучасні тенденції у вищій освіті, зокрема вплив цифрових технологій на навчальний процес, значення міжнародної співпраці та потребу адаптації навчальних програм до вимог ринку праці.

Крім того, для випускників буде організовано екскурсії оновленими корпусами університету, де вони зможуть ознайомитися з новітніми лабораторіями й аудиторіями, які були створені за останні роки. Це дасть змогу побачити, як університет змінюється та розвивається, водночас зберігаючи свої традиції.

Оксана Гордійчук висловила впевненість, що зустріч випускників стане чудовою нагодою для налагодження нових контактів та зміцнення вже наявних зв’язків, і закликала випускників активно долучатися до підготовки заходу та брати участь у його реалізації.

Ми віримо, що такі зустрічі допоможуть нам зміцнити зв’язок між поколіннями, — наголосила вона. — Наш досвід та ентузіазм є джерелом натхнення для нових поколінь студентів. Разом ми можемо зробити наш університет ще кращим. Поки що ми самі шукаємо випускників, запрошуємо їх до себе, пропонуємо доєднатися до різних заходів, але хотілося б, щоб відбулася двостороння комунікація. Ми раді кожному студенту, кожному випускнику і віримо, що спільними зусиллями сформуємо дружнє середовище.

Організація зустрічі випускників Політехніки вже розпочалась, і команда ініціаторів працює над тим, щоб цей захід став важливою подією для всіх його учасників. Випускники з різних куточків світу зможуть знову відчути себе частиною великої родини і зробити свій внесок у розвиток рідного університету.