Львівська політехніка – на другому місці серед українських вишів за приростом державного фінансування у 2020 році

За матеріалами сайту МОН
діаграма зростання
Міністерство освіти і науки опублікувало розподіл коштів з державного бюджету між закладами вищої освіти. Завдяки розрахунку фінансування за формулою у 2020 році 17 університетів отримали збільшення фінансування. Львівська політехніка – на другому місці

Міністерство освіти і науки опублікувало детальний розподіл коштів з державного бюджету між закладами вищої освіти. Всього на університети у 2020 році МОН витратить 16,26 мільярдів гривень.

З 2020 року ЗВО фінансуються за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування порівняно з бюджетом минулого року.

Розрахунок обсягу фінансування у 2020 році Міністерство освіти і науки України робило за конкретними показниками, серед яких:

• масштаб університету;
  • контингент;
  • регіональний коефіцієнт;
  • позиції у міжнародних рейтингах;
  • обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від бізнесу чи з міжнародних грантів.

З 2021 року до цих показників додасться працевлаштування випускників, які МОН буде відслідковувати через онлайн-систему.

Фінансування за формулою отримають 136 закладів вищої освіти та 12 їхніх філій, які мають власні кошториси. У 2020 році 94 заклади отримають 100–120% від бюджету 2019 року, а 54 – 95–99%.

Завдяки розрахунку фінансування за формулою у 2020 році 17 університетів отримали збільшення фінансування на понад 15 мільйонів гривень. У чільній п’ятірці – такі виші:

1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (+84,4 млн грн)
  2. Національний університет «Львівська політехніка» (+69,0 млн грн)
  3. Львівський національний університет імені Івана Франка (+58,3 млн грн)
  4. Національний університет біоресурсів і природокористування України (+41,9 млн грн)
  5. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (+40,3 млн грн)
розподіл коштів з державного бюджету між закладами вищої освіти