Політехніка – друга серед ЗВО України з найвищою винахідницькою активністю за перше півріччя 2023 року

За матеріалами сайту «ЄвроОсвіта»
Інфографіка до матеріалу

У часи, коли Україна вже більше року чинить опір збройній агресії російської федерації, економіка України проявляє вражаючу стійкість, що дає змогу сфері інтелектуальної власності відновлюватись та розвиватись.

У першому півріччі 2023 року було значне підвищення активності у сфері інтелектуальної власності, що свідчить про тенденцію до поступового повернення показників діяльності у сфері інтелектуальної власності до довоєнних показників.

Упродовж перших шести місяців 2023 року було подано понад 15 тисяч заявок на об’єкти промислової власності. Якщо порівняти показники І півріччя 2022 та 2023 років, то загальна кількість поданих заявок збільшилась на 51,2%:

• на винаходи – на 16,2%,
  • на корисні моделі – на 70,5%,
  • на промислові зразки – на 29,7%.
  • на торговельні марки за національною процедурою – на 55,5%.

Найактивнішими серед закладів вищої освіти, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, у І півріччі 2023 року були такі заявники:

1. Вінницький національний технічний університет – 113 заявок;
  2. Національний університет «Львівська політехніка» – 54 заявки;
  3. Харківський національний автомобільно-дорожній університет – 52 заявки;
  4. Державний вищий навчальний заклад «Криворізький національний університет» – 46 заявок;
  5. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 39 заявок.

Докладніше – на сайті «ЄвроОсвіта».