Плани Міністерства освіти і науки у сфері вищої освіти, науки та інновацій: створити ефективну модель автономного вишу

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Плани МОН у сфері вищої освіти

Впровадити Стратегію розвитку вищої освіти на 2021–2031 роки з чіткими цілями та індикаторами досягнення, визначити основні засади формування та реалізації пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності в Україні на середньостроковий період та продовжити розроблення проєкту Закону України «Про освіту дорослих» – такі плани команди Міністерства освіти і науки України у сфері вищої освіти, науки та інновацій на 2021 рік.

– Наша мета – створити модель автономного закладу вищої освіти, який матиме повне право розпоряджатися коштами та сучасними прозорими можливостями залучення грантових інвестицій, сприяти розвитку академічної мобільності шляхом підвищення рівня конкурентоспроможності закладів вищої освіти, – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зокрема, серед завдань МОН на 2021 рік у сфері вищої освіти такі:

  • провести пілотування єдиного державного кваліфікаційного іспиту або його окремих елементів із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО;
  • запустити електронну систему моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої освіти;
  • розробити та запустити Єдину міжвідомчу електронну платформу для набору іноземних студентів;
  • реалізувати план популяризації вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

Крім того, триває робота МОН над переглядом переліку пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності, а також механізму їхньої реалізації.

– У планах на 2021 рік – систематизація законодавства у сфері науки та інновацій, зокрема, з метою підвищення рівня впровадження (комерціалізації) результатів наукових досліджень та інтеграції закладів вищої освіти і наукових установ із промисловістю. Для цього вже в другому кварталі цього року ми запускаємо комунікаційну платформу «Наука для бізнесу». Це перший онлайн-інструмент автоматизованої співпраці науковців та підприємців, – підкреслив Міністр.

Також серед інших завдань – долучення України до наступної рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (2021–2027 рр.) та програми з досліджень та навчання «Євратом» (2021–2025 рр.). Наразі тривають технічні переговори України з Європейською Комісією щодо умов долучення до програми.