Підсумки проєкту із забезпечення енергозбережувальних і комфортних умов навчання в університетах

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка до матеріалу

Упродовж 2021 року 19 закладів вищої освіти здійснювали заходи в межах проєкту із забезпечення енергозбережувальних і комфортних умов навчання в університетах, створеного за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та Північної екологічної корпорації (Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO).

Проєкт націлений на забезпечення фінансування довгострокової програми щодо здійснення енергоефективних заходів у будівлях закладів вищої освіти. Загальний бюджет проєкту становить майже 160 мільйонів євро.

До першого етапу проєкту, що фінансується ЄІБ, залучено 6 університетів:

• Національний університет «Львівська політехніка»;
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
  • Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;
  • Національний університет «Чернігівська політехніка»;
  • Сумський державний університет;
  • Вінницький національний технічний університет.

У 6 закладах вищої освіти завершено тендерну процедуру з відбору консультанта із проєктування та нагляду, переможцем тендерних процедур укладено відповідні контракти з кожним університетом.

До кінця року очікують на перший транш від ЄІБ обсягом 2 мільйони євро для здійснення перших платежів. Цьогоріч заплановано закінчити проєктування та провести тендерний процес.

До другого етапу проєкту, що фінансує ЄІБ, долучено 8 університетів. До частини проєкту, яку фінансує NEFCO, долучено 5 вишів.

Докладніше – на сайті Міністерства освіти і науки України.