Не кількістю, а якістю: підсумки тридцятого конкурсу художнього читання Шевченківських поезій у Політехніці

Анастасія Мозгова, тижневик «Аудиторія»
концерт

20 березня у Львівській політехніці відбувся тридцятий, ювілейний, конкурс художнього читання Шевченківських поезій. Важко повірити, що цю традицію університет започаткував ще далекого 1988 року і відтоді не зраджує її.

Істотною відмінністю цьогорічного конкурсу стала кількість учасників – їх було двадцять вісім, а не сорок, як, наприклад, минулоріч. За словами журі, незважаючи на затяжні зимові канікули та режим дистанційного навчання, студенти підійшли до справи надзвичайно відповідально й організовано, тож цей конкурс відзначився особливо якісним, харизматичним і достойним прочитанням поезій великого Кобзаря. До слова, якщо торік актори Народного театру-студії «Хочу» суттєво вирізнялися серед інших конкурсантів своєю професійністю, то цього року «звичайні» студенти склали їм гідну конкуренцію – і це друга особливість конкурсу 2018-го.

– Варто відзначити певну тяглість поколінь учасників читань. Відкрила конкурс першокласниця Єлизавета Моткалюк, маленька донечка нашої випускниці (колишньої «хочистки» Василини Довгої-Моткалюк). Батько конкурсанток-гімназисток Христини та Оксани Паляниць Богдан Паляниця теж колись брав участь у читаннях. Декламували сьогодні поезії й рідні брат та сестра Павло й Ольга Пугачі, тож ми можемо говорити про певні сімейні цінності, які формуються довкола Політехніки, – зазначила членкиня журі Надія Любомудрова.

Журі оцінювали знання твору напам’ять та його інтерпретацію, артистизм і культуру мовлення оратора, а також художні особливості виступу. Призові місця від Колегії та профкому студентів і аспірантів Львівської політехніки розподілилися так: два перших місця посіли читці уривку з поеми «Сон»: першокурсниця ІНЕМ Анна Нагорняк та другокурсник ІСТР Дмитро Качковський. Анастасія Мар’ян, студентка другого курсу ІСТР, та першокурсниця ІНЕМ Олександра Боднар розділили другу позицію. «Бронзовими» призерами стали студенти першого курсу Тетяна Лозинська (ІСТР) і Юлія Чорній (ІНПП), а також другокурсниця ІСТР Мар’яна Стойко.

Традиційно Товариство «Просвіта» визначило своїх призерів, серед яких переможцями стали сестри Паляниці, Оксана і Христина, учениці 10-Б класу Львівської академічної гімназії, які незабутньо виконали композицію «Думи мої, думи», та студентка четвертого курсу ІНЕМ Інна Скічко, виконавиця зворушливого прочитання твору «Муза», котра минулого року теж здобула перемогу. Друге місце віддали першокурснику ІППТ Остапові Тюріну та «срібній» призерці-2017, другокурсниці ІГСН Богдані Воят. Володарями «бронзи» від «Просвіти» стали другокурсники ІГСН Тетяна Топчій і Назар Токар і першокурсниця ІППТ Яна Газе. Додатково університетська «Просвіта» нагородила учасників ліричної композиції «Гамалія» Львівського коледжу інфокомунікацій.