Підбито остаточні підсумки вступу на бюджет: Львівська політехніка – лідер за кількістю поданих заяв

Заставка до матеріалу

Міністерство освіти і науки України разом із Державним підприємством «Інфоресурс» підбили остаточні підсумки вступу на бюджет до ЗВО й розповіли, куди цього року вступали майбутні студенти.

Заклади вищої освіти отримали понад 470 тисяч заяв на бюджет, з них найбільше – до ЗВО Дніпропетровської, Харківської, Львівської, Одеської областей та міста Києва.

Вступники подавалися за відкритими та фіксованими конкурсними пропозиціями. Перша означає, що кількість бюджетних місць для закладу визначають не одразу, а за алгоритмом адресного розміщення, тобто місця «приносять» вступники з найкращими балами. Фіксована конкурсна пропозиція передбачає заздалегідь визначену для закладу кількість місць державного або регіонального замовлення.

Зокрема, до п’ятірки найпопулярніших закладів за кількістю поданих заяв увійшли:

1. Національний університет «Львівська політехніка» (22 611);
  2. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (21 715);
  3. Львівський національний університет імені Івана Франка (21 691);
  4. Київський національний університет імені Тараса Шевченка (20 252);
  5. Національний авіаційний університет (11 760).

Топ-5 закладів, які отримали бюджетні місця:

1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (3 652);
  2. Національний університет «Львівська політехніка» (2 919);
  3. Київський національний університет імені Тараса Шевченка (2 868);
  4. Львівський національний університет імені Івана Франка (2 211);
  5. Національний університет біоресурсів і природокористування України (1 481).

Докладна інформація – у фотогалереї.

Інфографіка Інфографіка Інфографіка Інфографіка Інфографіка Інфографіка Інфографіка Інфографіка Інфографіка Інфографіка