Перший навчальний тиждень школи україністики «Крок до України» завершився для студентів цікавою подорожжю

МІОК ЛЬВІВСЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ
Літня школа україністики «Крок до України»

Перший навчальний тиждень ХІ Міжнародної літньої школи україністики «Крок до України» завершився для студентів цікавою подорожжю.

У той час, коли студенти-представники української діаспори з Аргентини поїхали погостити до своїх рідних, які проживають в Україні, решта учасників Літньої школи-2018 вирушили у мандрівку, яка почалася із відвідин унікального міста-храму, міста-святині Жовкви. Жовква — це музей під відкритим небом. З цим містом пов’язані важливі події української та європейської культури, а його архітектурні та культурні пам’ятки є вагомим надбанням українського та польського народів.

Упродовж екскурсії учасники пройшлися головною площею міста, дізналися, як карали за різні провини на стовпі ганьби, побачили синагогу й ознайомимося з трагічною історією євреїв міста, відвідали Комплекс Василіанського монастиря з Церквою Пресвятого Серця Ісусового, де знаходяться мощі Св.Партеного, оглянули Парафіяльний костел Св.Лаврентія, а найголовніше — відвідали Жовківський замок, де оглянули дитинець замку та нові музейні експозиції:

• музей-кузню;
  • гетьманську залу;
  • музей «Ідеальне місто».

Підняття на оглядовий майданчик Ратуші став завершальним приємним моментом екскурсії цим дивовижним містом, де відкрилася чудова панорами центральної частини Жовкви та гора Гарай.

У суботу (21 липня) учасники також відвідали мальовничу Яворівщину, де при Навчальному центрі «Мастак» разом із ГО «Гостинець» (Товариством краєзнавців Яворівщини) знайомилися з багатою матеріальною і духовною культурою цього краю і його унікальними культурними надбаннями.
У рамках поїздки ми оглянули експозицію Майстерні-музею (с.Старичі), самостійно виготовляли та розмальовували яворівські іграшки, скуштували славнозвісного яворівського пирога. Завершилася програма екскурсією у Краєзнавчому музеї традиційного і сучасного мистецтва, що у Новояворівську — рідному місті відомих українських співаків.