Переможниці Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів провели дослідження на кафедрі ХТПП

Кафедра хімічної технології переробки пластмас Львівської політехніки
Фото з лабораторії ІХХТ

Науковий проєкт «Одержання гідрогелів біомедичного призначення в умовах мікрогравітації» одинадцятикласниць сколівської школи № 2 Вікторії Кавчак і Вікторії Батько переміг цього року у Всеукраїнському конкурсі шкільних космічних експериментів.

У січні школярки разом із вчителькою хімії Ларисою Романишин працювали над експериментальним етапом проєкту в лабораторії кафедри хімічної технології переробки пластмас Інституту хімії та хімічних технологій Львівської політехніки. Спільно з консультантами від Університету д.т.н. Олександром Гриценком та к.т.н. Володимиром Моравським юні науковиці завершили дослідження та приготували зразки для мінілабораторій, які згодом відправлять на Міжнародну космічну станцію кораблем SpaceX Dragon.

Як переможці конкурсу, школярки отримали можливість спостерігати за запуском космічного корабля із космічного центру Кеннеді NASA у штаті Флорида, США.

Фото з лабораторії ІХХТ Фото з лабораторії ІХХТ Фото з лабораторії ІХХТ Фото з лабораторії ІХХТ