Павло Жежнич: «Необхідність побудови Центру обробки даних ― це життєзабезпечення наших інформаційних і комунікаційних систем»

Ольга Мацьків, Центр комунікацій Львівської політехніки
Павло Жежнич

Львівська політехніка розвивається. Університет має нові можливості й нові потреби. Задля підвищення надійності функціонування систем управління університетом виникла потреба у створенні Центру обробки даних (ЦОД). Про його створення розповів проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Павло Жежнич.

– Що таке Центр обробки даних?

– Це інфраструктура, створена для розміщення серверного обладнання. Основна необхідність побудови такого центру ― це життєзабезпечення наших інформаційних і комунікаційних систем. Перший етап роботи у Центрі обробки даних завершений згідно з вимогами. Приміщення підготоване, проведене електроживлення, забезпечений клімат-контроль. Також уже готові базові речі, як-от проведення комунікацій, встановлення серверних шаф тощо.

– Як проєкт розвиватиметься далі?

– Цьогоріч, ми сподіваємося, Центр обробки даних уже буде введений в експлуатацію. На цей рік заплановане поступове перенесення обладнання: на першому етапі ― перенесення мережного обладнання, на другому ― обладнання, яке використовується для функціонування систем і сервісів, наприклад, баз даних, сайтів університету тощо.

– Хто залучений до створення Центру?

– До цього процесу задіяні два центри нашого університету: Центр мережевих технологій створює інфраструктуру, Центр інформаційного забезпечення формує сервісні обчислювальні ресурси для систем управління університетом.

– Чи виникала потреба створення такого центру раніше?

– Вона давно виникла. Однак реалізація вимагала часу, бо це недешевий проєкт. Раніше були ідеї залучити зовнішніх інвесторів, але це не дуже вдавалося. Тому університет робить усе за власні кошти. На щастя, зараз ми вже бачимо шлях до остаточного впровадження проєкту, бо є всі передумови і підтримка ректора щодо фінансування також. Сподіваюся, що нам усе вдасться, і до кінця року Центр обробки даних запрацює.

– У чому позитивний аспект цього проєкту?

– Зараз обладнання розміщене в окремих спеціалізованих приміщеннях, але ми вже досягли верхньої планки можливостей. Тому є потреба розширювати та покращувати інфраструктуру. І це передусім пов’язано з підвищенням надійності функціонування систем управління університетом.