Нові реалії: сесія в дистанційному режимі

Анна Зіганшина, Центр комунікацій Львівської політехніки
малюнок-колаж робочого стола

Літо – це не тільки пора відпочинку, мандрівок, яскравих емоцій та пригод, але й іспитів. Цьогорічний семестровий період підбиття підсумків навчання для студентів досить нестандартний. Адже сесія відбудеться в онлайн-форматі. Це не тільки допоможе зберегти соціальну дистанцію в умовах карантину, а й суттєво зекономить час. Такі нововведення практикують у всьому світі. Фактично онлайн-навчання – це повноцінна складова освітнього процесу.

Нещодавно Вчена рада Національного університету «Львівська політехніка» визначила порядок провадження сесії в дистанційному режимі. «Семестрове оцінювання знань студентів може проводитись у формі: письмової компоненти (тестові завдання у ВНС; відкриті завдання у ВНС, через е-пошту чи кафедральні архіви на Google-диску або MS One Drive); усної компоненти. Тестові завдання повинні відповідати вимогам, встановленим для сертифікації електронного навчально-методичного комплексу, та Методичним рекомендаціям щодо формування тестових завдань і тестів у Національному університеті «Львівська політехніка». Для проведення відеоконференцій використовуються платформи: Micrоsoft Teams, Google Meet, Zoom» – зазначено у наказі.

Студентське життя – це постійний саморозвиток та боротьба за найвищі бали. Очевидно, щоб отримати омріяні 90+ з кожного іспиту необхідно бути досвідченим користувачем соціальних мереж та мессенджерів. Та якщо зовсім не готуватися до екзаменів і сподіватися на халяву, то такі вміння не допоможуть. У кожного студента є власні способи, як успішно скласти іспити. Марина Шеренга, колишня студентка Інституту хімії та хімічних технологій, поділилася кількома простими лайфхаками.

«Зазвичай перед сесією багато викладачів давали тезисні питання по темах, які ми вивчали. Потім я разом зі своїми подругами-однокурсницями розподіляла та опрацьовувала білети. І тоді ми ділилися результатами з іншими. Якщо хтось розумів якусь тему краще, то все нам пояснював. Звичайно, кожен перед екзаменом перечитував лекції, переглядав лабораторні та практичні. Коли в нас виникали питання чи завдання, яких зовсім не розуміли, то ми зверталися до своїх викладачів за консультацією», – каже дівчина.

Ні для кого не секрет, що основа успіху кожного студента – це тайм-менеджмент. Адже час – найцінніший ресурс навіть тоді, коли до важливого іспиту вже лічені дні. Головним завданням такої прискореної підготовки є розуміння матеріалу. Ілля Ситніков, студент першого курсу Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій розповідає: «Часу на підготовку до іспитів бракує. Адже під час консультаційних тижнів я виконую завдання, які потрібно було зробити ще впродовж навчального семестру».

Народна мудрість стверджує, що кожен сам коваль свого щастя. Однак треба усвідомити, що скласти іспити на високі бали – реально. Нехай самомотивація стане вашим ключем до успіху. Адже довгоочікувані літні канікули, спекотні дні та веселі прогулянки ось-ось увірвуться до нашого життя.