Навчання та професійний розвиток – мета курсів знаних ІТ-компаній для викладачів Львівської політехніки

Валентина Софілканич, Центр комунікацій Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-курсу

Постійний розвиток і вдосконалення професійних навичок– обов’язок не тільки студентів, а й викладачів, які хочуть бути обізнані з останніми тенденціями галузі інформаційних технологій. І хто як не відомі ІТ-компанії забезпечать їм таку можливість.

Уже немало років на базі компаній EPAM, SoftServe, Sigma та багатьох інших влаштовують курси для викладачів, спрямованих на вдосконалення їх теоретичних знань, практичних навичок та з метою ознайомлення з новинками ІТ- галузі. Це заповнює прогалину відсутності таких курсів на базі Політехніки, й вважається підвищенням кваліфікації науково педагогічного працівника. В університеті заохочують участь викладачів у таких курсах, адже це дає змогу покращити й актуалізувати навчальну програму, підвищити рівень знань студентів та випускників.

«Технології невпинно розвиваються, рухаються вперед, і просто черпати інформацію з інтернету чи літератури для викладачів уже немає часу. Інколи, прочитавши якийсь текст, не завжди є час розібратися в практичних деталях. А курси від компаній не є тільки теоретичні, а й демонструють як та чи інша технологія працює на практиці, на які процеси в розробці програмного забезпечення вона має вплив. Це дуже корисний досвід», – розповідає Уляна Богданівна Марікуца, декан магістратури Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій.

Такі курси тривають зазвичай від одного до трьох місяців і відбуваються у вільний від педагогічної діяльності час. Їх провадять на регулярній основі, тому можливість долучитися до них має кожен охочий. Так, до прикладу, від 19-го січня почався черговий курс Teachers Internship від компанії EPAM, в якому регулярно беруть участь зокрема й викладачі ІКНІ. Від 4 лютого розпочинаються лекції компанії Sigma (Topic of master class: Embedded Systems Development.Project Structure), запрошення на реєстрацію розміщено на інформаційних сторінках ІКНІ.

До карантину лекції курсу проходили прямо в офісі компанії, що давало можливість не тільки навчатись, а й повністю на власному досвіді відчути, як це працювати в ІТ-компанії світового рівня. Часто проходження таких курсів сприяло дальшому працевлаштуванню викладачів на додаткову роботу в компанії, де вони їх проходили – це показник фаховості, працьовитості викладачів ІКНІ, що відповідно демонструє рівень знань, які вони передають своїм студентам.

Таке навчання в ІТ- компаніях ще має хороший «побічний ефект»: викладачі різних ЗВО знайомляться між собою, що породжує дальшу спільну методичну й наукову роботу. Перехід в онлайн-режим розширює масштаб «знайомств» на всю Україну.

Скріншот з онлайн-курсу