Науковий потенціал кафедри технології органічних продуктів Львівської політехніки

Кафедра технології органічних продуктів Львівської політехніки
Диплом Юрія Мельника

Початок 2022 року став успішним для колективу кафедри технології органічних продуктів Інституту хімії та хімічних технологій Львівської політехніки. Наприкінці грудня минулого року відбувся захист докторської дисертації доцентом Юрієм Мельником, а 1 лютого 2022 року за рішенням Атестаційної колегії йому присуджено науковий ступінь доктора технічних наук. Отож, із 17 науково-педагогічних і наукових працівників кафедри семеро мають науковий ступінь доктора технічних наук.

Дисертаційна робота «Наукові основи технологій естерів вищих жирних кислот» є продовженням багатолітнього напрацювання науковців кафедри в тематиці створення високоефективних гетерогенних каталітичних систем і процесів селективних перетворень органічних сполук. Естери вищих жирних кислот використовують як біопаливо, сировину для синтезу вищих жирних спиртів і поверхнево-активних речовин, пластифікаторів для лакофарбових матеріалів і полімерів, а також як інгібітори корозії.