Науковці Університету беруть участь у проєкті створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Кульпарків»

За матеріалами сайту Львівської обласної ради
Фото із заходу

24 січня відбулося виїзне засідання комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради, під час якого було підтримано створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків» у місті Львові площею 16,22 га.

Під час зустрічі депутати спільно з науковцями Національного університету «Львівська політехніка» та представниками галузі оглянули територію проєктованого парку-пам’ятки.

– Це унікальний парк в межах міста Львова, до формування якого свого часу долучилися знані міські садівники ХІХ століття Карл Бауер та Арнольд Рерінг, який, беззаперечно, повинен отримати статус парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва. Територія проєктованого до заповідання об’єкта є єдиним прикладом медичного закладу в Україні, який побудовано відповідно до ідеї «міста-саду» Е. Говарда, принципом якої є закладення комфортних дільниць поза межами інтенсивно забудованого, індустріального міста, найчастіше у формі вулиць із вілловою забудовою, саме таке планування отримало поважну підтримку у колах медиків, які вбачали у містобудівній ідеї високі терапевтичні якості новоствореного середовища, – розповів директор профільного департаменту Руслан Гречаник.

Створення парку-пам’ятки «Кульпарків» вже підтримали депутати Львівської міської ради, які своєю ухвалою підтвердили згоду на створення об’єкта природно-заповідного фонду. Остаточне рішення буде прийнято на сесії Львівської обласної ради.