Науково-технічна бібліотека Університету запрошує на відкриття виставки «Андрей Шептицький в митрополичому кріслі»

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Заставка до виставки

19 січня 2024 року в Науково-технічній бібліотеці Національного університету «Львівська політехніка» (вул. Професорська, 1) відбудеться відкриття виставки «Наш архіпастир»: Андрей Шептицький в митрополичому кріслі».

Про експозицію розповість доцент кафедри історії Українського католицького університету, кандидат мистецтвознавства Ігор Жук.

Пропонована виставка ставить за мету ширшу презентацію та популяризацію творчої спадщини видатного українського художника Олекси Новаківського (1872–1935). Зокрема, її завданням є ознайомлення з рисунками із приватної збірки родини Новаківських. Мова йде про сотні графічних творів, дотепер переважно неопублікованих, серед яких великою групою фігурують портрети митрополита Андрея Шептицького.

«Наш архіпастир» – написано рукою Новаківського на одному з ескізів, репродукованих на виставковій панелі. Ця формула виразно відображає близькі стосунки художника та його великого мецената. Важливим джерелом історичної інформації є нотатки художника, зроблені на полях.

Вхід вільний. Початок о 17:30.

Докладніше про виставковий проєкт – на сторінці події у соцмережі Фейсбук.