Науково-технічна бібліотека Університету запрошує на продовження лекції про галицьке годинникарство

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка» запрошує 19 липня у читальний зал (вул. Професорська, 1) на продовження лекції відомого львівського кампаніста, викладача і дослідника Олексія Бурнаєва «Галицьке годинникарство. Традиції і сучасність». Захід буде присвячено новій генерації вежових годинникарів, народжених Незалежністю України.

Лектор із властивим йому гумором розповість про широкий спектр монументальних виробів, виготовлення яких самостійно, у відриві від європейської системи профільної освіти, освоїли сучасні українські годинникарі: годинники сонячні, гібридні, в скульптурі, квіткові, з рухомими персонажами і патріотичними передзвонами. А ще – про визнання українського вежового годинникарства в Європі, США, Південній Америці, про сучасні годинники, внесені до Світової спадщини вежового годинникарства, про швейцарський, польський і азійський плагіат українських ідей, який теж опосередковано можна розглядати як визнання. Про загрози зникнення монументального годинникарства як явища, викликані ковідом, війною, реформами профтехосвіти й деіндустріалізацією України.

Вхід вільний. Початок о 17:30.