На засіданні ректорату обговорили концепцію Арт-простору Львівської політехніки

Наталія Павлишин, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото із засідання ректорату

Упродовж року, за дорученням ректора та за активної підтримки Асоціації випускників Львівської політехніки, команда студентів і викладачів Інституту архітектури та дизайну разом з архітекторами-практиками компанії Replus bureau на волонтерських засадах розробляла концепцію Арт-простору Львівської політехніки. Напрацьовані ідеї представили на розширеному засіданні ректорату університету.

Концепція перетворення академмістечка Національного університету «Львівська політехніка» передбачає функційно-просторовий розвиток території довкола корпусів. Ідея полягає у створенні єдиної цілісної структури простору та функційних зон з урахуванням вимог доступності, якості, наповнення й економічної доцільності, ― пояснила кураторка проєкту, викладачка кафедри містобудування Наталія Данилко.

Основне завдання проєкту ― сформувати простір, який би відповідав вимогам сучасного навчального середовища та забезпечував потреби основних користувачів, тобто студентів і викладачів університету, розкриваючи потенціал кампусу Політехніки. Проєктна пропозиція охоплює територію, обмежену вулицями Митрополита Андрея, Олександра Карпінського, Степана Бандери та площею Святого Юра.

Щоб визначити потреби потенційних користувачів і перевірити окреслені напрями розвитку, робоча група провела консультування з фахівцями й організувала соціологічне опитування. Вислухані рекомендації та зауваження врахували у проєктній пропозиції.

Ключовими рішеннями проєкту є відкриті вуличні аудиторії, фудкорти, зони для відпочинку та роботи на свіжому повітрі, спортивний майданчик для маломобільних груп людей, парк ветеранів, вуличні виставкові простори, трансформація репрезентативних просторів перед першим, другим і четвертим навчальними корпусами. Доступність території передбачає перебудову деяких сходів на пандуси, впорядкування зон паркування, створення двох закритих велопарковок, облаштування вхідних зон і їх узгодження з прилеглими маршрутами та пішохідними переходами, а також реконструкцію вулиці Карпінського й Архітекторської. Важливим є відкриття громадських туалетів і облаштування кімнати матері та дитини в першому корпусі та харчоблоці.

― Запропоновані рішення формують єдину цілісну концепцію, яка, на наш погляд, допоможе використати ресурс території, враховуючи історичну цінність модернізованого простору академмістечка, зі збереженням зелених насаджень і є реальною для втілення в економічних умовах сьогодення, ― зауважила архітекторка.

Засновник компанії Replus bureau і керівник проєкту Дмитро Сорокевич акцентував:

― Приємно було почути схвалення нашої роботи від ректора університету Юрія Бобала. Звичайно, ми розуміємо, що багато деталей ще потребують доопрацювання. Ми візьмемо до уваги фахові поради директора Інституту архітектури та дизайну Богдана Черкеса та завідувачів кафедр цього інституту. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю вже на стадії реалізації проєкту. Представлена концепція ― це лише каркас логічних рішень, кожне з яких потребує детального обговорення з доповненнями задля врахування потреб усіх навчальних інститутів, але збереження цілісності ідеї та логічності всіх взаємозв’язків. Перші кроки вже реалізували ― площа перед навчальним корпусом № 1 і пандус до навчального корпусу № 5 — і вони свідчать, що це цілком реально, хоча й потребує кращої організації процесів.

Голова правління Асоціації випускників Ігор Павлішевський зауважив, що до обговорення концепції проєкту залучали багато випускників, які з цікавістю та схваленням сприйняли ідею трансформації університетського простору.

― Представлення нашої концепції на ректораті ― ознакування завершення першого етапу проєкту. Насправді це лише початок великої роботи, бачення функційного наповнення території. Ми задали напрям, у якому розвиватимемося надалі. Тепер, у контексті зростання вартості енергії, особливої ваги для університету набуває тема облаштування сонячних станцій на даху та фасадах навчальних корпусів № 4 і № 5. Тож проводимо експертні консультації з нашими випускниками щодо цього питання, ― додав Ігор Володимирович.

Фото із засідання ректорату Фото із засідання ректорату Фото із засідання ректорату Фото із засідання ректорату Фото із засідання ректорату Фото із засідання ректорату