На кафедрі ЖЗМК відбулась міжнародна конференція «Проблеми журналістської освіти та практики»

Вікторія Бугайова, студентка кафедри журналістики та засобів масової комунікації
Скріншот з онлайн-конференції

Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми журналістської освіти та практики: український та світовий досвід» – подія, яка об’єднала представників академічного та практичного журналістського середовища для обговорення актуальних питань розвитку журналістики. Конференція відбувалася впродовж двох днів – 27 та 28 вересня 2023 року – і стала місцем професійного та студентського діалогу й обміну досвідом.

Захід організовано в межах імплементації гранту № 22310314 «Журналістська освіта в країнах Вишеградської четвірки та Україні: посилення співпраці» за кошти Вишеградського Фонду. Головою програмного комітету був директор Інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка», професор, доктор юридичних наук Володимир Ортинський.

З вітальним словом виступила завідувачка кафедри журналістики та засобів масової комунікації, кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка Зоряна Галаджун. Далі свої напрацювання презентували іноземні та українські науковці. Всього у заході взяли участь понад 30 осіб, зокрема науковці з Польщі, Словаччини, Чехії, а також різних регіонів України.

Під час конференції було обговорено широкий спектр питань, які стосуються журналістської освіти і практики. Доповідачі презентували результати своїх досліджень щодо сучасних тенденцій у журналістиці, роль медіа у формуванні суспільної думки, етичних аспектів журналістської діяльності, прав медичних і військових журналістів та інших актуальних тем.

Також увагу приділили порівняльному аналізу українського та світового досвіду у навчанні майбутніх журналістів. Учасники конференції висловили різноманітні погляди й рекомендації щодо вдосконалення програм журналістської освіти, а також розвитку практичних навичок студентів та сучасних журналістів.

Окремою темою стали інновації в журналістській освіті, зокрема використання сучасних технологій та інтерактивних методів навчання. Учасники ділилися власним досвідом та ідеями щодо того, як новітні технології повпливали на їхнє життя й на наявність різних видів ЗМІ. Також порушували тему журналістики на окупованих територіях, важливість медіаграмотності в українському суспільстві, використання штучного інтелекту в роботі журналіста тощо.

Конференція завершилася обговоренням та професійними дискусіями, під час яких було сформульовано основні висновки та рекомендації, які стануть важливим внеском у розвиток журналістської освіти і практики в Україні та за її межами.

Завдяки Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми журналістської освіти та практики» учасники мали можливість обговорити ключові аспекти розвитку журналістики, обмінятися досвідом та знайти спільні шляхи розв’язання важливих завдань цієї галузі. Результати конференції буде опубліковано у вигляді збірника тез, і з ними зможуть ознайомитися всі охочі.