На кафедрі СКІД проходять наукове стажування професори Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні

Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності
Фото зі стажування

З 1 травня 2023 року на кафедрі соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки проходять дистанційне наукове стажування викладачі Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща) – доктор габілітований, професор Аніта Хаз-Токаж, завідувачка кафедри інформаційних технологій, книгознавства та медіаосвіти Інституту соціальної комунікації та медіанаук, і Рената Малеса, доктор гуманітарних наук у галузі соціології, доцентка кафедри інформаційних технологій, бібліології та медіаосвіти. Керівником наукового стажування у Львівській політехніці є к.і.н., доцентка кафедри СКІД Наталія Вовк.

Упродовж тижня (29 травня – 2 червня) колеги поділилися своїми дослідженнями зі студентами та науково-педагогічними працівниками кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності.

Доктор габілітований Аніта Хаз-Токаж презентувала дослідження на тему «Покоління Альфа як нове покоління користувачів медіа, технології та інформації». Ключові меседжі виступу:

• діти та молодь як користувачі нових медіа та інформаційних технологій;
  • глобальні дослідження нового покоління користувачів;
  • представники покоління Альфа у світі метавсесвіту;
  • використання доповненої реальності (AR) і віртуальної реальності (VR);
  • досвід покоління Альфа зі штучним інтелектом (ШІ), розширенням Інтернету речей і, зокрема, Інтернету іграшок;
  • ігри, мобільні ігри, інноваційні технології, голограми, GPS (Global Positioning System) як важливі канали зв’язку тощо.

Доктор гуманітарних наук у галузі соціології Рената Малеса презентувала свої дослідження на тему «Комунікаційний та інформаційний менеджмент у кризових ситуаціях». У лекції дослідниця розповіла про:

• типи кризових ситуацій;
  • поняття кризи з погляду паблік рілейшнз, внутрішні та зовнішні причини кризових ситуацій на мікро- та макромасштабі, а також детермінанти і фази антикризового менеджменту;
  • питання кризи іміджу;
  • роль медіа в процесі управління кризою та результати опитування «Kryzysometr 2022» (обговорення найбільших криз у Польщі);
  • методи боротьби з кризою іміджу в соціальних мережах;
  • принципи ефективної комунікації та найпоширеніші помилки в комунікації.

Усі доповіді викликали інтерес як серед студентства, так і викладачів кафедри.

До кінця стажування у Львівській політехніці ще заплановано проведення спільного наукового семінару кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Львівської політехніки і кафедри інформаційних технологій, книгознавства та медіаосвіти Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні.