На кафедрі МО відбувся унікальний семінар із культурного туризму за участю італійського експерта

Кафедра менеджменту організацій Львівської політехніки
Фото із семінару

Унікальний семінар із культурного туризму відбувся 1 лютого 2024 року для працівників кафедри менеджменту організацій Львівської політехніки. Фабіо Конверті, провідний експерт у галузі культурної спадщини, професор кафедри політології Університету Кампанії Луїджі Ванвітеллі, розкрив тему «Нові кордони культурного туризму. Об’єкти ЮНЕСКО в італійському регіоні Кампанія».

Професор Конверті докладно розглянув різні аспекти, пов’язані з проблемами збереження та просування культурної спадщини, зокрема об’єктів, що внесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО, на прикладі італійського регіону Кампанія та його столиці – метрополійного міста Неаполя. Серед ключових проблем, що викликали особливий інтерес, були питання збереження культурної спадщини, розвитку інфраструктури для туристів та використання сучасних технологій для приваблення уваги до цих унікальних об’єктів. Науковець наголосив на низці викликів, з якими стикався цей регіон, а також розповів про успішні практики, які можна використовувати й в Україні, зокрема на Львівщині.

Однією з головних тем обговорення стала необхідність збереження автентичності історичних об’єктів та архітектурних пам’яток Львівщини. Фабіо Конверті на прикладі міста Неаполя показав, що доцільно використовувати концепцію інтегрованого підходу до збереження спадщини, який включає в себе активну участь громадськості, науковців, бізнесу та владних структур.

Завершальна частина обговорення була присвячена тому, які конкретні методи і стратегії можна було б взяти на озброєння Львівщині для оптимального використання свого унікального культурного спадку. Було висловлено ідеї створення партнерств між громадськістю, владою та бізнесом, а також впровадження інноваційних підходів до туристичної промоції та освіти.

Учасники семінару також мали змогу висловити свої погляди й поставити запитання, що створило атмосферу активного обміну ідеями та досвідом. У рамках співпраці організатори події планують регулярно проводити подібні заходи спільно з професором Конверті, сприяючи розширенню обізнаності у цій сфері та відкриваючи нові можливості для розвитку туризму на Львівщині.

Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару