На Івано-Франківщині за допомогою львівських політехніків відновлять Вірменський костел XVII століття

За матеріалами інтернет-газети «Версії»
Вірменський костел міста Городенки

Минулого тижня працівники науково-реставраційного управління Івано-Франківської області розпочали виготовлення пам’яткоохоронної облікової документації на пам’ятку – Вірменський костел.

Вірменський костел (роки спорудження 1686–1706) – найстаріша збережена будівля міста Городенки на Івано-Франківщині, пам’ятка вірменської архітектури.

Спеціалісти установи провели заміри, фотографування та обстеження пам’ятки архітектури. До роботи залучена і кафедра архітектури та реставрації Національного університету «Львівська політехніка», яку очолює професор Микола Бевз.

Науковці підготують акт технічного стану об’єкта культурної спадщини місцевого значення та виготовлять документацію на реставрацію пам’ятки і ремонт покриття. Заплановано написання магістерських студентських робіт та підготовка на основі даних львівських архівів історичної довідки про костел.