На Наукових фестинах 2019 кафедра СКС продемонструвала спеціалізований пристрій керування роботою механізму

Кафедра СКС Львівської політехніки
демонстрація пристрою

На Наукових фестинах 2019 від кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем Львівської політехніки було продемонстровано спеціалізований пристрій керування роботою виконавчого механізму за допомогою жестів однієї руки людини-оператора, розроблений студентом Олексієм Ворончуком (керівник – професор Г.І. Клим). Положення руки передаються через безпровідний завадостійкий канал передавання даних. Цей пристрій може бути використаний, зокрема, військовими для керування машинами підтримки, адже дозволяє бійцю застосовувати зброю та керувати спеціальними механізмами, перебуваючи безпосередньо на полі бою.

Ректора Університету професора Ю.Я. Бобала зацікавила ця розробка у частині практичного застосування та радіусу дії, який становить близько 50 метрів і може бути збільшений до 500 метрів у разі використання зовнішніх антен.

Варто зазначити, що більшість зацікавлених, які вперше спробували цю систему у дії на Фестинах, уже через 5 хвилин могли вільно керувати роботою механізму.

демонстрація пристрою демонстрація пристрою