На базі Політехніки відбулася Всеукраїнська конференція «Актуальні питання розвитку суспільних наук у ХХІ столітті»

Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ІГСН
Скріншот з онлайн-конференції

6–7 грудня 2021 року на базі Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання розвитку суспільних наук у ХХІ столітті».

Основна мета проведення заходу – надання студентам, аспірантам і молодим вченим різних вишів України можливості поспілкуватися на науковому рівні, обмінятися ідеями й обговорити наукові проблеми, оволодіти практичними навичками у сфері наукової діяльності, зрештою, зав’язати або зміцнити дружні стосунки з учасниками з інших навчальних закладів.

В рамках конференції з ініціативи команди проєкту програми Еразмус+, напрям Жан Моне, 7 грудня було проведено Круглий стіл «Регіональний вимір ініціативи ЄС Східне партнерство: виклики, досягнення та перспективи».

У конференції взяли участь 54 учасники.

Зібрання було відкрито вступним словом голови Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» Наталею Лукач.

Робота конференції проходила у формі засідання 6 наукових секцій за напрямами:

1. Актуальні питання філософських наук
  2. Актуальні питання соціологічних наук
  3. Актуальні питання історичних наук
  4. Актуальні питання політичних наук
  5. Актуальні питання філологічних наук
  6. Соціальні комунікації

Тематика конференції торкнулася широкого спектру проблем:

• історія України; всесвітня історія; археологія; етнологія; історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни; історія науки й техніки; антропологія, музеєзнавство);
  • теорія та історія політичної науки; політичні інститути та процеси; політична культура та ідеологія; політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку; етнополітологія та етнодержавознавство;
  • актуальні питання сучасного, порівняльно-історичного і типологічного мовознавства, літературознавства, термінознавства, соціальних комунікацій, лінгвосинергетики, теорії і методики навчання іноземних мов
  • теорія та історія соціальних комунікацій, документознавство, архівознавство, книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство, теорія та історія журналістики, теорія та історія видавничої справи та редагування, прикладні соціально-комунікаційні технології, соціальна інформатика
  • онтологія, гносеологія, феноменологія; діалектика і методологія пізнання; соціальна філософія та філософія історії; філософська антропологія; філософія культури; історія філософії; логіка; етика; естетика; філософія науки; філософія освіти; релігієзнавство; українознавство; богослов’я

На конференції було заслухано 54 тематичні доповіді. Секційні засідання пройшли на високому організаційному, науково-теоретичному рівні в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням студентської молоді. Обрана тема науково-практичної конференції стала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики.

У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде розміщено електронний збірник матеріалів тез та доповідей учасників на сайті Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки.

Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції