На базі Львівської політехніки розпочала роботу відкрита технологічна лабораторія

Анастасія Степаняк, Центр комунікацій Львівської політехніки
відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno
29 жовтня у Tech Startup School Університету відбулося урочисте відкриття першої у Західній Україні відкритої технологічної лабораторії Tech LabInno. Новинка стане централізованим місцем інновацій для навчання та обміну досвідом у реалізації стартапів

29 жовтня у Tech Startup School, що діє у нашому університеті, відбулося урочисте відкриття першої у Західній Україні відкритої технологічної лабораторії Tech LabInno, що працює у форматі FabLab. Новинка стане централізованим місцем інновацій для навчання, обміну досвідом у реалізації стартапів, створення умов для прототипування та нових винаходів.

На урочисте відкриття лабораторії завітали ректор університету Юрій Бобало, заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, виконувач обов’язки очільника департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда, а також значна кількість львів’ян. Чималий резонанс подія викликала і серед ЗМІ.

– Пам’ятаю, як нещодавно ми відкривали стартапшколу: скільки туди було вкладено сил і яким успіхом вона користується! Сьогодні маємо другий етап, але я запевняю вас, що на цьому ми не будемо зупинятися, – зазначив у вітальному слові Юрій Бобало.

Андрій Москаленко назвав Tech LabInno проєктом, що «насправді підіймає планку стартапної системи не лише Львова, а й України», а Степан Куйбіда вважає її «першими кроками інноваційного вирівнювання нашого регіону».

Очільник Tech Startup school Назар Подольчак подякував своїй команді за роботу, ректорові університету, представникам влади й друзям стартапшколи – за підтримку і допомогу. Опісля згадані особи взяли участь в урочистому перерізанні стрічки і відкритті таблиці, де зазначено усіх жертводавців, які доклалися до устаткування Tech LabInno. Також ректор Політехніки символічно запустив роботу обладнання.

По завершенню офіційної частини всі охочі мали змогу ознайомитися з лабораторією та її обладнанням, а також поспілкуватися з фахівцями Tech Startup school. Над створенням цього простору команда стартапшколи працювала близько року. Наразі Tech LabInno пропонує скористатися 3D-друком (FDM, SLA), фрезером і лазером з числовим програмним керуванням, електронною лабораторією, лабораторією віртуальної реальності, а також широким спектром ручних інструментів.

– Тут є усі можливості, щоб створити якусь унікальну річ. Насамперед ця лабораторія – для студентів Політехніки, які зацікавлені в інноваціях. Тут вони швидко, якісно можуть розробити власну ідею і, найголовніше, вчасно – адже будь-який винахід потребує дуже багато ітерацій та вдосконалень. Перший товар, тим паче стартап, не може бути одразу якісним, тому модель потребує кількаразового прототипування, що й забезпечуватиме наша лабораторія. Ми відкриті для усіх – від 0 до 99 років, незалежно від «стосунків» з технікою. Відвідувачі зможуть побачити, як усе працює, навчитися працювати з обладнанням, розробити власну ідею. Ми хочемо стати частиною всесвітньої мережі FabLab, – розповідає координатор проєкту Дмитро Донченко.

За словами організаторів, процедуру користування обладнанням буде сформовано на основі попиту, якого точно не бракуватиме – команда вже має низку передзамовлень. Дмитро пояснює це тим, що такі прилади переважно є лише на заводах масового виробництва, що унеможливлює виготовлення унікальних деталей.

Довідка

В Україні діє всього п’ять подібних лабораторій FabLab. У перспективі Tech LabInno має стати шостою і першою у Західній Україні, а також частиною всесвітньої мережі.

відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno відкриття технологічної лабораторії Tech LabInno