Мистецька школа Олекси Новаківського стане темою лекції у Науково-технічній бібліотеці Університету

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Мистецька школа Олекси Новаківського

Цього року відзначаємо столітній ювілей від початку діяльності Мистецької школи Олекси Новаківського – одного з найвідоміших культурно-мистецьких осередків Західної України міжвоєнної доби. Ця школа виявилась першим на галицьких теренах українським художнім вишем, який давав можливість молоді з різних куточків України отримати мистецьку освіту в національному дусі.

Поява такого закладу стала наслідком жертовної праці самобутнього художника Олекси Новаківського, випускника Краківської академії мистецтв, та митрополита Галицького Андрея графа Шептицького – великого духовного провідника і щедрого мецената української культури. Чимало вихованців школи пішли слідами Вчителя, поповнивши власним доробком скарбницю національного мистецтва.

У вівторок, 21 березня 2023 року, о 17:30 у приміщенні Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка» (вул. Професорська, 1) розпочнеться лекція «Мистецька школа Олекси Новаківського – втілення візії митрополита Андрея Шептицького». Охочі відвідати матимуть нагоду ознайомитися з головними віхами в історії зазначеного навчального закладу, його найвідомішими учнями, викладачами і меценатами, дізнатися про роль владики Андрея у підготовці нової ґенерації українських митців.

Читатиме лекцію молодший науковий працівник Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського Олександр Шейко.