Міжнародні агентства, які формують рейтинги університетів, підтвердили готовність виключити російські ЗВО

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка до матеріалу

Міністерство освіти і науки звернулося до міжнародних агентств щодо виключення з відповідних рейтингів російських закладів освіти та припинення співпраці з РФ.

Отримано відповідь від видавництва Times Higher Education (THE), яке формує однойменний університетський рейтинг. Представники компанії гарантували, що ті українські університети, які фігурують у будь-якому з рейтингів THE, будуть збережені в рейтингу й у наступному році, незалежно від змоги подавати дані для оновлення.

При цьому доступ до профілів російських університетів буде обмежено.

Також представники іншої компанії, яка формує рейтинг U-Multirank, повідомили про такі рішення:

• видалити сторінку «Навчання в Росії» у розділі «Університети за країнами»;
  • видалити сторінки про міста Росії в розділі «Університети за містами»;
  • виключити російські університети з рейтингу.

Аналогічні заходи пропонується здійснити щодо Республіки Білорусь, яка сприяла нападу РФ на Україну.

Докладніше – на сайті Міністерства освіти і науки України.