Міністерство освіти і науки визначило спеціальності, що матимуть особливу підтримку під час вступної кампанії

За матеріалами порталу Освіта.ua
Заставка до матеріалу

Міністерство освіти і науки затвердило перелік спеціальностей, яким надаватиметься особлива підтримка під час вступної кампанії 2023 року. Особливістю вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка держави, є те, що на них можна бути зарахованим на навчання за контрактом без результатів зовнішніх іспитів (НМТ, ЄВІ, ЄФВВ).

Цьогоріч до переліку включено 61 спеціальність, що користуватимуться підтримкою держави.

  • Вступити на контракт на основі повної загальної середньої освіти, ступеня фахового молодшого бакалавра на ці спеціальності можна буде лише за результатами співбесіди або розгляду мотиваційних листів у закладі вищої освіти.
  • Для вступу на контракт у магістратуру на ці спеціальності можна буде використовувати результати фахового іспиту або розгляду мотиваційних листів.

Також для вступу на бюджетну форму навчання на ці спеціальності застосовуватимуть галузевий коефіцієнт, який дорівнює 1,02. Галузевий коефіцієнт може бути використано для підтримки вступників з пріоритетним вибором (перша та друга пріоритетність) однієї зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Перелік спеціальностей