Мечислав Лазарський – професор нарисної геометрії Львівської політехнічної школи

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Праці Мечислава Лазарського

1 січня 1852 року народився Мечислав Лазарський (Mieczysław Łazarski) – професор нарисної геометрії. У 1886 році почав працювати у Львівській політехнічній школі на кафедрі технічної хімії спочатку приватним доцентом нарисної геометрії, з 1887 року – надзвичайним, а з 1889 року – звичайним професором.

Наукову роботу вів у галузі синтетичної та нарисної геометрії. Автор більш ніж 20 наукових праць. Неодноразово був деканом різних відділень Львівської політехнічної школи. У 1896–97 навчальному році був обраний ректором Політехнічної школи.

У 1926 році отримав титул почесного професора Львівської політехніки.

У фондах університетської книгозбірні зберігається й одна з основних праць вченого – двотомник Zasady Geometryi wykreślnej з помітками самого автора. А праці математика не втратили своєї цінності до сьогодні.