Львівські реставратори на чолі з політехніком відновлюють унікальні знахідки давньої кам’яниці

За матеріалами порталу Zaxid.net
Реставрація Еміновичівської кам’яниці

Команда реставраторів KARP Restorer вже два роки працює над дослідженням і відновленням середньовічної Еміновичівської кам’яниці на вулиці Вірменській, 17, у центрі Львова. Її збудували у XVII столітті на місці старішої зруйнованої. Впродовж століть будинок багато разів перебудовували, тому фахівці зараз віднаходять різночасові елементи, найдавніші з яких з XV століття. Всі давні елементи планують зберегти і законсервувати.

Науковий керівник реставраційних робіт, професор кафедри архітектури та реставрації Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки Олег Рибчинський називає Еміновичівську кам’яницю одним із найцікавіших ґрунтовно досліджених об’єктів у Львові.

«Ми маємо представлено тут щонайменше 10 періодів розбудови, які сягають від початку XV століття і фактично до середини XX. Тут є унікальний приклад розбудови планування, представлено багато мистецьких творів: портали, віконні обрамлення, різьблення, унікальна система опалення готичної кам’яниці гіпокауст, збережена підлога XVII століття», – зазначає Олег Рибчинський.

Під численними нашаруваннями побілки реставратори відкрили рослинні, геометричні орнаменти, зображення тварин, пейзажний живопис. Найстаріші елементи живопису XVII століття віднайшли у ніші. Через незадовільні умови їх перенесли на нову каркасну основу.

Докладніше – на порталі Zaxid.net.