Львівські політехніки вшанували пам’ять першого ректора університету Фелікса Стжелецького

Ірина Мартин, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото із вшанування пам’яті Фелікса Стжелецького

Сьогодні, 1 червня, минає 200 років з дня народження свого часу відомого фізика-науковця, професора, ректора, громадського діяча. З 1856 року був професором Цісарсько-королівської технічної академії, де очолював кафедру загальної та технічної фізики, читав лекції з експериментальної фізики. У вересні 1871 року обійняв посаду директора академії, а через два місяці імператор Франц Йосиф І своїм декретом дозволив цьому освітньому закладу обирати ректора. Отже, академія отримала статус закладу вищої освіти. І першим її ректором став Фелікс Стжелецький. Він двічі обіймав цю посаду: у1872/73 і 1873/74 н. рр. (тоді ректора обирали на рік). За період керівництва Стжелецького в академії було утворено вісім нових кафедр, Ректор доклав чимало зусиль до зрівняння зарплатні працівників академії із зарплатнею викладачів університету, що сприяло зростанню престижу цього освітнього закладу. А вже після ректорських каденцій, коли академію реорганізували у Цісарсько-королівську Вищу політехнічну школу, упродовж 1878–80 рр. Фелікс Стжелецький був деканом будівельного відділу.

Фелікс Стжелецький, як і багато інших ректорів різних періодів Львівської політехніки, похований на Личаківському цвинтарі. Вшанування його пам’яті – це продовження традиції згадувати усіх керманичів, кожен із яких по-своєму доклався до розвитку того університету, який маємо зараз.