Львівська політехніка зберігає четверте місце в академічному рейтингу закладів вищої освіти «Топ-200 Україна 2023»

За матеріалами сайту «ЄвроОсвіта»
Фасад головного корпусу Львівської політехніки

Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» у партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентував черговий, сімнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2023».

Під час складання цьогорічного рейтингу експерти враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти, яка продовжує зазнавати глибинних змін, зокрема внаслідок впливу пандемії COVID-2019 та повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну. До уваги взято Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG (Берлін, Німеччина, 18–20 травня 2006 року) й напрацювання міжнародних конференцій IREG-2022 (Warsaw Conference: Academic Rankings at the Crossroads, 23–24 червня 2022 року) та IREG-2023 (Tashkent-Samarkand Conference: Rankings and University International Exposure.

На цих форумах експерти зосереджували свою увагу на інструментах адаптації методологій оцінювання ефективності діяльності університетів до сучасних реалій. Серед основних напрямів подальшого розвитку рейтингових технологій запропоновано використання багатокритеріальних підходів до оцінювання ефективності діяльності університетів на основі обробки великих масивів даних (Big Data) про роботу ЗВО, які можуть бути отримані з відкритих джерел і валідність яких може бути перевірена. На цих засадах і було побудовано сімнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2023».

Базові принципи визначення рейтингів університетів «Топ-200 Україна 2023»:

• забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів;
  • врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів;
  • пріоритетність євроінтеграційних процесів.

За підсумками сімнадцятого академічного рейтингу закладів вищої освіти «Топ-200 Україна 2023» Національний університет «Львівська політехніка» посідає четверте місце. Варто зазначити, що цю позиціє наш університет зберігає вже тричі поспіль – з 2021 року.

Лідери рейтингу університетів «Топ-200 Україна 2023»

Рейтинг 2023 Заклад вищої освіти ∑ індексів ЗВО
1 Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 4,09
2 Київський національний університет імені Тараса Шевченка 4,46
3 Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна 5,61
4 Національний університет «Львівська політехніка» 5,62
5 Львівський національний університет імені Івана Франка 5,95
6 Сумський державний університет 5,97
7 Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» 6,98
8 Національний університет біоресурсів і природокористування України 9,59
9 Харківський національний університет радіоелектроніки 9,94
10 Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича 10,72

Докладніше – на сайті «ЄвроОсвіта».