Львівська політехніка – серед ЗВО, студенти яких цьогоріч отримали найбільше грантів на навчання

За матеріалами сайту «Українська правда. Життя»
Заставка до матеріалу

Найбільше студентів, які цьогоріч отримали гранти на навчання, здобуватимуть освіту в університетах Львова. Про це заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький розповів в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

Першим за кількістю студентів із грантами став Львівський національний університет імені Івана Франка – 1262 абітурієнти, які вступили на контрактну форму навчання у цей виш, отримали фінансову підтримку держави.

У Національному університеті «Львівська політехніка» у 2024 році таких вступників було 1154.

Далі у списку вишів за кількістю здобувачів освіти з грантами є:

• Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 990 вступників;
  • Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського – 588;
  • Національний університет «Києво-Могилянська академія» – 531.

На думку Винницького, показником великої кількості талановитих студентів у закладах освіти є не їхня загальна кількість, а відсоток серед контрактників. За даними Єдиної державної бази з питань освіти (ЄДЕБО), майже вся чисельність (95%) цьогорічних першокурсників Українського католицького університету отримали грант.

Три великі університети також мають високий відсоток грантів:

• Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 39%;
  • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 32%;
  • Національний університет «Львівська політехніка» – 31%.

Докладніше – на сайті «Українська правда. Життя».