Львівська політехніка розвиває співпрацю з італійськими партнерами у сфері культури

Центр італійсько-українського співробітництва «Леонардо да Вінчі»
Заставка заходу

15 лютого 2022 року у приміщенні Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України відбулось урочисте відкриття виставки «Бачення Данте. Сучасні українські митці інтерпретують «Божественну комедію». Організатори – Асоціація VITAUKR у співпраці з рухом Unite per Unire під патронатом та за участю Посольства Італійської республіки в Києві та Інституту італійської культури в Києві.

Національний університет «Львівська політехніка» в особі керівника Центру італійсько-українського співробітництва «Леонардо да Вінчі» Ореста Василька був запрошений для участі у цій виставці. На жаль, фізично пан Орест не зміг бути присутнім, але він взяв участь в інавгурації, яка відбулася 15 лютого в режимі онлайн на платформі Zoom.

Організаційна програма заходу:

• показ тематичних робіт італійських та українських художників, відібраних для виставки в Україні;
  • презентація проєкту автора, професора Джорджо Грассо, критика і мистецтвознавця;
  • виступи співорганізаторів та представників італійської громади в Україні: професор Мікеле Ванджі; Паоло Койа, президент італійської асоціації Кьякьєре;
  • голос українських артистів-учасників: Анна Манако, художній напрям VITAUKR, Італія, дизайнер, художник; Ольга Петрова художник, мистецтвознавець.

Проєкт «Данте в Україні 2022»:

• художня виставка – запуск проєкту «Божественна комедія», ілюстрованого сучасними українськими художниками;
  • популярний конкурс для українських художників на право виставляти й презентувати італійські телевізійні роботи, перші дві – безкоштовно;
  • видання тому «Божественна ілюстрована комедія Україна»;
  • виставка української «Божественної комедії Dante VISIONI» в Італії.

Організатори запропонували Львівській політехніці організувати таку виставку впродовж 2022 року у Львові, у приміщенні Університету, із залученням львівських митців, підприємців тощо. Керівництво Політехніки очікує на офіційне запрошення для організації такої виставки та участі в цьому проєкті, зокрема на презентацію цієї виставки в Італії (завершальний етап).

Інформацію про цей захід було опубліковано в італійських ЗМІ, де згадано Національний університет «Львівська політехніка» як одного з патронів цієї виставки

Приєднані файли
Dante in Ucraina171.99 КБ