Львівська політехніка прийняла до своєї студентської родини понад 10 тисяч першокурсників

Прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»
День першокурсника

1 вересня площа навпроти четвертого навчального корпусу Національного університету «Львівська політехніка» сяяла не лише від яскравого сонця, а й від усміхнених юнаків і дівчат, їхніх батьків, а ще від розмаїття українських вишиванок.

Заспів до урочистої посвяти у першокурсники зробила незмінна ведуча цих урочистостей, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська.

З вітальним словом до першокурсників і гостей свята звернувся ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало. Він, зокрема, наголосив, що нині Університет гостинно відкриває двері для майже десяти з половиною тисяч студентів-першокурсників. З них понад 4 тисячі – це випускники шкіл, котрі зараховані для здобуття ступеня бакалавра. Серед зарахованих на навчання – понад 500 медалістів.

Загалом до Львівської політехніки у цьому році подано 53 тисяч заяв, і за цим показником Університет посів друге місце серед вищих навчальних закладів України. Львівська політехніка за розмаїтими міжнародними та національними освітніми рейтингами традиційно входить до чільної п’ятірки найкращих вітчизняних університетів.

Ректор Юрій Бобало підкреслив, що Львівська політехніка – це приклад того навчального закладу, який дає молоді не лише знання, а й можливість для її самореалізації та самовдосконалення у різноманітних напрямах – творчості, спорті, художній самодіяльності. За його словами, тут готують фахівців, які затребувані на ринку праці.

Тисячі першокурсників проголосили присягу студента Львівської політехніки.

Ректор під супровід академічного гімну «Гаудеамус» вручив студентам символічні Ключ від країни знань та Студентський квиток. Благословили першокурсників і прочитали напутню молитву студентські капелани.

Першокурсників-політехніків привітали із Днем знань заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний, народний депутат України Оксана Юринець, міський голова Львова Андрій Садовий, який подарував ректорові автентичну копію «Буквара» Івана Федорова, виданого понад 400 років тому у Львові.

Президент корпорації «Електрон» Юрій Бубес повідомив, що у створенні першого в Україні електробуса беруть участь і науковці Львівської політехніки. Він зазначив, що кращих випускників Університету радо зустрінуть у конструкторських бюро, лабораторіях і цехах «Електрону».

Присутні на святі побачили цікаве театралізоване дійство, у якому взяли участь гонець з Еллади з вічним вогнем знань, перші Музи Політехніки – Архітектура та Будівництво, Інженерія і Механіка. І, звичайно, почесним гостем свята був символічний ректор Університету Юліан Захарієвич, який спорудив історичний головний корпус Львівської політехніки.

День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника День першокурсника