Львівська політехніка провела XVI Міжнародний симпозіум українських інженерів-механіків у Львові

Кафедра автомобільного транспорту Львівської політехніки
Заставка симпозіуму

18–19 травня 2023 року в Університеті відбувся XVI Міжнародний симпозіум українських інженерів-механіків у Львові, започаткований ще в 1993 році. На науковому заході, організованому кафедрою автомобільного транспорту (завідувач – професор Богдан Кіндрацький), відбувся обмін науковими ідеями та розгляд нових результатів фундаментальних і прикладних досліджень у галузі механіки, машинобудування і транспорту, формування пріоритетних напрямів подальших досліджень з розглянутих проблем.

У роботі симпозіумі взяли участь понад сто учасників з вітчизняних та закордонних вищих освітніх і наукових закладів.

На пленарному засіданні з доповідями виступили відомі науковці:

• член-кореспондент НАН України, завідувач кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка Олександр Андрейків («Математичні моделі визначення довговічності фібробетонних елементів конструкцій за довготривалого навантаження і локальної повзучості»);
  • професорка відділу механіки Інститут математики Сербської академії наук Катіца Хедріх («Про відцентрові сили у східчастій зубчастій передачі та кінетичні контактні сили в радіальних кулькових підшипниках»);
  • професор Національного університету «Львівська політехніка» Михайло Марчук («Основи методології проєктного розрахунку зарядів твердого палива, міцно скріпленого з корпусом ракетного двигуна»);
  • провідний науковий співробітник Фізико-механічного інституту імені Г.В. Карпенка НАН України Григорій Никифорчин («Вплив розмірів та орієнтації зразка на властивості конструкційної сталі за розтягу з урахуванням її експлуатаційної деградації»);
  • професор Волинського національного університету імені Лесі Українки Ярослав Пастернак («Метод граничних елементів для аналізу усталених коливань анізотропних тіл з просторовими тріщинами»);
  • професор, завідувач кафедри Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Микола Ткачук («Високообертові елементи танкових двигунів: проблеми міцності та стійкості руху»);
  • старший науковий співробітник Фізико-механічного інституту імені Г.В. Карпенка НАН України Василь Труш («Фрикційні властивості титану після комбінованого оброблення»).

На секційних засіданнях симпозіуму розглянуто й обговорено шляхи розв’язання проблем механіки руйнування матеріалів і міцності конструкцій, моделювання, синтезу й оптимізації машинобудівних конструкцій, новітніх технологій у машинобудуванні, сучасних матеріалів, поверхневого оброблення та захисту деталей машин і конструкцій, проєктування, виготовлення, експлуатації та сервісу транспортних засобів, а також підіймально-транспортного обладнання та елементів приводів машин, вібрації в техніці та технологіях.

Презентовані на симпозіуму результати досліджень вже використовують або планують до впровадження у різних галузях національної економіки.

Також налагоджено контакти й узгоджено напрями співпраці науковців кафедр Львівської політехніки з викладачами і вченими закладів вищої освіти й наукових установ України та інших країн.

За результатами наукових досліджень видано Матеріали XVI Міжнародного симпозіуму українських інженерів-механіків у Львові.

Організаторами наукового заходу були поважні інституції: Львівська політехніка, Українське товариство з механіки руйнування матеріалів та Наукове товариство імені Шевченка, 150-річчю якого був присвячений цьогорічний симпозіум.

Скріншот з онлайн-симпозіуму Скріншот з онлайн-симпозіуму Скріншот з онлайн-симпозіуму Скріншот з онлайн-симпозіуму Скріншот з онлайн-симпозіуму Скріншот з онлайн-симпозіуму