Львівська політехніка посідає лідерські позиції у рейтингу ЗВО України за підсумками вступної кампанії на контракт

За матеріалами порталу Освіта.ua
Першокурсники Львівської політехніки

Сайт «Вступ.ОСВІТА.UA» уклав щорічний рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії, що відбулась у 2023 році. Основною метою публікації рейтингу є ознайомлення майбутніх абітурієнтів, їхніх батьків, освітян і всіх зацікавлених осіб з відкритими даними вступної кампанії до закладів вищої освіти України.

Публікація рейтингу насамперед скерована на інформування молоді, яка планує вступати до закладів вищої освіти у 2024 році. Цей рейтинг допоможе майбутнім абітурієнтам зорієнтуватись у можливостях вступу до українських вишів, оцінити власні шанси та зробити свідомий вибір закладу для здобуття вищої освіти.

Також пропонований рейтинг стане в пригоді адміністраціям закладів вищої освіти, управлінцям усіх ланок та освітнім експертам.

Статистичні дані рейтингу поділені за кількома групами і містять інформацію про середній бал національного мультитесту вступників, кількість зарахованих осіб на бюджет і на контракт, конкурс на одне бюджетне місце, кількість осіб, зарахованих до приватних вишів, а також інші дані.

Найбільший бал НМТ на контракт

Цей рейтинг допоможе ознайомитися з інформацією про показники середнього бала національного мультитесту абітурієнтів, яких у 2023 році зараховано до закладів вищої освіти на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт). Пропонований рейтинг фактично визначає лідерів серед закладів вищої освіти України, у яких вступники з найвищими балами НМТ виявили бажання здобувати вищу освіту за власні кошти.

Національний університет «Львівська політехніка» у цьому рейтингу посідає друге місце, на першому – Український католицький університет. Однак, якщо брати до уваги великі державні заклади вищої освіти, то Львівська політехніка стає лідером за цим показником.

Топ-5 рейтингу вишів за показником «Бал НМТ на контракт»

Форма власності

Назва закладу освіти

Рейтинговий бал

Середній бал НМТ на контракт

Зараховано на контракт

1 Приватна Український католицький університет

460

2 Державна Національний університет «Львівська політехніка»

3600

3 Державна Львівський національний університет імені Івана Франка

2832

4 Державна Київський національний університет імені Тараса Шевченка

2257

5 Приватна Університет «Київська школа економіки»

316

Вступники, зараховані на контракт

Цей рейтинг визначає лідерів серед українських закладів вищої освіти, що зарахували на навчання найбільше вступників за кошти фізичних та юридичних осіб на перший курс для здобуття ступеня бакалавра. Пропоновані дані стануть у пригоді адміністраціям закладів вищої освіти, управлінцям усіх ланок та освітнім експертам.

Національний університет «Львівська політехніка» за цим показником є безперечним лідером серед закладів вищої освіти України.

Топ-5 рейтингу вишів за показником «Кількість зарахованих на контракт»

Регіон

Форма власності

Назва закладу освіти

Зараховано на контракт

1 Львівська обл. Державна Національний університет «Львівська політехніка»

3600

2 Львівська обл. Державна Львівський національний університет імені Івана Франка

2832

3 м. Київ Державна Державний торговельно-економічний університет

2405

4 Івано-Франківська обл. Державна Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

2268

5 м. Київ Державна Київський національний університет імені Тараса Шевченка

2257

Докладніше – на порталі Освіта.ua.