Львівська політехніка долучиться до найбільшого фотографічного фестивалю України «Львівські Фото Фестини»

видання «Фотографії Старого Львова»
фото новини

Вже вчетверте у Львові відбудеться найбільший фотографічний фестиваль України «Львівські Фото Фестини». Фестивальні події вперше вийдуть за межі Львова, відбудуться у декількох областях: Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській та Сумській. Заходи триватимуть шість днів з 15 по 20 серпня.

«Львівські Фото Фестини» організовані Українським фотографічним товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою Львівської політехніки. Традиційним та незмінним партнером свята є «Кава Старого Львова». Вхід на всі події безкоштовний.

Відзначимо, що у Львові всі заходи пройдуть у читальному залі Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка».

Програма фестивальних заходів.

15 серпня:

16:00 Розповідь Софії Легін «Олександер Пежанський і УФОТО» (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка»).

17:00 Презентація поштівки до ювілею Олександра Пежанського. (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка»).

17:30 Розповідь Оксани Середи «Галичанки у світливстві». (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка»).

16 серпня:

16:00 Лекція Ігоря Гармаша «Фото і кіно: мистецтва, приречені бути поруч». (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка»).

17:00 Презентація проєкту «Живе кіно у Львові». Перегляд фільму з плівки у стилі ретро. Олександр Мандрик, Ігор Гармаш, Ігор Ткачик. (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка»).

17 серпня:

16:00 Лекція Уляни Мандрусяк (Коломия) «Александр Кіблер. Світло і тіні придворного фотографа». (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка»).

17:00 Лекція Наталки Філевич «Кліше-верр в творчості Бруно Шульца» (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська Політехніка»).

18:00 Лекція Миколи Проціва (Бережани) «Врятована фотоісторія». (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка»).

18 серпня:

16:00 Лекція Олександра Харвата (Рівне) «Піймати світломить. Історія фотографії до фотографії» (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка») .

17:00 Лекція Андрія Сови «Таємниці фотоархіву Степана Гайдучка». (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка»).

18:00 Лекція Ігоря Ткачика «Аматорська кінотехніка. Зародження, розвиток і занепад» (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка»).

19 серпня:

В Коломиї:

11:00 Відкриття фотовиставки «Александр Кіблер. Світло і тіні придворного фотографа» (Коломия в Студентському сквері).

В Бережанах:

15:00 Відкриття фотовиставки «Старі світлини з фондів Бережанського краєзнавчого музею» у виставковому залі Бережанського краєзнавчого музею.

15:30 Лекція Володимира Парація «Краєзнавчі світлини як інформаційний ресурс: з досвіду діяльності Подільського туристично-краєзнавчого товариства (1925 – 1939 рр.)». Подія відбудеться в Бережанському краєзнавчому музеї.

16:15 Лекція Миколи Проціва «Врятована фотоісторія». Подія відбудеться в Бережанському краєзнавчому музеї.

У Львові:

16:00  Розповідь Дмитра Маслова (Рівне) «Польова фотолабораторія Другої світової війни. Історія одного експонату» (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка»).

17:00 Лекція Олександра Кіцери «Життя Юрія Липи у світлинах» (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка»).

18:00 Лекція Ольги Лідовської «Єврейські фотографи Львова» (Львів, вул. Професорська, 1. Читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка»).

В Сумах (Суми. Артдворик, вул.Воскресенська, 6.):

12:00 Фототовариство «Друзі Дагера». Відкриття фотовиставки «Ехо музею».

12:30 Лекція Андрія Мозгового «Фотографи м. Суми кінця XIX – початку ХХ ст.»

17:00 Сергій Гуцан, презентація «Родинні фото сім’ї Григор’євих».

20 серпня:

У зв’язку з російсько-українською війною, в цьому році організатори запрошують на  виставку-продаж фотосушку, де кожен світливець може принести свої світлини і виставити на продаж. Всі зібрані гроші будуть передані на потреби ЗСУ.

12:00 «Фотосушка на ЗСУ» – виставка-продаж фотографій всіх охочих світливців з переказом усіх зібраних коштів на потреби ЗСУ (м. Львів, сквер навпроти науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка», що на Професорській, 1).

13:00 Кураторська екскурсія Романа Метельського Львівським Фотомузеєм (м. Львів, вул. Професорська, 1).

16:00 Кураторська екскурсія Романа Метельського Львівським Фотомузеєм (м. Львів, вул. Професорська, 1).