Командна першість із шахів серед викладачів Львівської політехніки: підсумки турніру

Вадим Голембо, доцент ІКТА Львівської політехніки
переможці

За останні роки з ініціативи ректора Юрія Бобала суттєво активізувалась робота з розвитку в університеті інтелектуального виду спорту – шахів. Відповідно до наказу ректора створили Академію шахів. Кафедра фізвиховання підготувала у спорткомплексі відповідні умови для занять. Придбано також необхідний шаховий інвентар, зокрема електронні годинники.

У лютому 2020 року відбулася командна першість інститутів серед викладачів. Змагалися команди 7 інститутів. У складі кожної грали два чоловіки й одна жінка, але заборони на заміну чоловіків жінками не було.

Шахісти грали, використовуючи електронні годинники. Кожному гравцю виділяли на партію 10 хвилин плюс 5 секунд на кожен зроблений хід. Команди змагалися за так званою швейцарською системою, де супротивників визначали перед кожним туром за результатами, досягнутими на попередньому турі. Підсумкові результати підраховували за іграми у п’яти зустрічах. У таких умовах важливу роль відіграла активність судді, який швидко визначав пари суперників перед кожним туром. Із цим завданням успішно впорався старший викладач кафедри фізвиховання А. Хрипач, який використовував комп’ютер та систему відображення результатів змагання у реальному часі.

У змаганні взяли участь 12 чоловіків і 7 жінок. Серед чоловіків найкращими були:

• Маркович Б., ІМФН – 5 очок (виграв усі партії), перше місце;
  • Джуман Б., ІГДГ – 4 очки, друге місце;
  • Назаревич Б., ІБІС – 3,5 очки, третє місце;
  • Гульчевський Л., ІМФН – 3 очки, четверте – сьоме місце;
  • Погребенник В., ІСТР – 3 очки, четверте – сьоме місце;
  • Голембо В., ІКТА – 3 очки, четверте – сьоме місце;
  • Цимбал Ю., ІКНІ – 3 очки, четверте – сьоме місце;
  • Мичуда З. ІКТА – 2,5 очки, восьме місце.

Серед жінок перемогли:

• Бігдай М., ІКНІ – 5 очок, перше місце;
  • Чабан З., ІКТА – 4 очки, друге місце;
  • Сало Т., ІМФН – 3 очки, третє – четверте місце;
  • Гуніна А., ІГДІ – 3 очки, третє – четверте місце;
  • Фарат О., ІСТР – 2 очки, п’яте – шосте місце;
  • Кузь О., ІСТР – 2 очки, п’яте – шосте місце;
  • Шестакевич Т., ІКНІ – 1 очко, сьоме місце.

Переможці серед інститутів визначалися за двома найкращими результатами учасників:

• ІМФН – перше місце;
  • ІГДГ – друге;
  • ІКНІ – третє;
  • ІКТА – четверте;
  • ІСТР – п’яте;
  • ІБІС – шосте;
  • ІНЕМ – сьоме.

Хотілося б, щоб у наступних змаганнях брали участь команди всіх інститутів.

Учасники змагань запропонували збільшити кількість шахістів у команді, частіше провадити командні та особисті змагання, сеанси одночасної гри, а також зорганізувати цьогоріч матч з університетом імені Івана Франка на 20 дошках.

шаховий турнір шаховий турнір шаховий турнір шаховий турнір шаховий турнір