Кафедра АТР презентувала роботи на виставці «Архітектура в дії. Руйнування та відбудова в Україні» у Мадриді

Кафедра архітектури та реставрації Львівської політехніки
Фото з виставки

У Мадриді відбулася виставка, організована у співпраці з Національною спілкою архітекторів України, присвячена архітектурним пам’яткам України, відбудові знищеної архітектурної спадщини та заходам щодо її відновлення після війни.

На 35 вертикальних планшетах було зібрано приклади української архітектурної спадщини з розділом про знищену під час російської агресії, а також приклади нових будівельних та реставраційних робіт, здійснених українськими архітекторами.

На виставці було презентовано роботи від кафедри архітектури та реставрації Інституту архітектури та дизайну, а саме проєкт реставрації актової зали Національного університету «Львівська політехніка» (автори – д.арх., завідувач кафедри Микола Бевз; PhD, асистент кафедри Сергій Гетьманчук) і проєкт реставрації та пристосування пам’ятки архітектури національного значення – палацово-паркового ансамблю «Самчики», який розташований у селі Самчики Хмельницької області (автори – к.т.н., доцент кафедри АТР Мирон Демків; к.арх., старший викладач кафедри Ірина Погранична; магістрантка кафедри Дарія Кос). Ці роботи демонстрували основні принципи щодо збереження та відновлення архітектурних деталей під час реставраційних робіт і можуть бути використані як основа у розробці проєктів реставрації та реконструкції для пошкоджених чи зруйнованих архітектурних об’єктів під час війни.

Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки