Ірина Фаріон виступила на пленарному засіданні Міжнародної конференції «Історія української мови: від тексту до словника»

Катедра української мови Львівської політехніки
Заставка конференції

7–8 вересня 2023 року в Інституті української мови НАН України відбулася Міжнародна наукова конференція «Історія української мови: від тексту до словника», присвячена 90-річчю з дня народження члена-кореспондента НАН України Василя Васильовича Німчука.

Доктор філологічних наук, професор катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Фаріон виступила на пленарному засіданні з доповіддю «Поняття етнічної мови та етномовної свідомости у наукових працях Василя Німчука», де йшлося про застосування термінів етнічна свідомість, мовна свідомість та етнічна мова в контексті пізнання української діялекто- та глотогенези та у зв’язку з діалектною й ономастичною сферою, що сягає часів Руси. Базовим складником аналізованих понять є літературна писемна мова, що визначає «етнічне обличчя» суспільства, та дослідження персональної мовно-історичної джерельної бази, з якої постали відкриті науковцем знакові постаті та їхні лексикографічні праці.

Вислідом конференції стане видання наукового збірника фахових статей.