IP офіс презентував методичні рекомендації у сфері інтелектуальної власності для закладів вищої освіти

Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій
Заставка до матеріалу

Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (IP офіс) презентував методичні рекомендації щодо політики у сфері інтелектуальної власності для закладів вищої освіти (ЗВО) та наукових установ (НУ).

Зокрема, під час розроблення методичних рекомендацій враховано Типове положення про політику у сфері ІВ для університетів та науково-дослідних установ, яке підготовлене Департаментом країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

Рекомендації мають на меті:

• посилення потенціалу та розробки нових бізнес-інструментів для університетів і дослідницьких інститутів;
  • розвиток інтелектуального капіталу в Україні;
  • заохочення стимулювання і підтримки наукових досліджень та розробок;
  • забезпечення правової визначеності правовідносин у зв’язку зі створенням та комерціалізацією об’єктів права інтелектуальної власності;
  • ефективну охорону та управління правами інтелектуальної власності.

На підставі цих рекомендацій ЗВО/НУ можуть розробити й затвердити власні положення щодо політики у сфері ІВ.

Докладніше – на сайті IP офісу.