InventorUA: юні винахідники презентували свої інноваційні проєкти у Львівській політехніці

Анна Зіганшина, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото з нагородження переможців

15 жовтня в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся обласний конкурс молодіжних науково-технічних проєктів InventorUA.

Мета заходу — пошук і підтримка обдарованих дітей та учнівської молоді, створення умов для презентації проєктів, які спрямовані на розв’язання проблем безпеки людини, забезпечення здорового навколишнього середовища та сприяють досягненню нового рівня розвитку технологічного прогресу.

Відкриття конкурсу розпочалося з вітального слова проректора з наукової роботи Львівської політехніки Івана Демидова, який наголосив на важливості підтримки молодих талантів і створення умов для розвитку їхніх ініціатив. А директорка Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді Іванна Бородчук у своїй промові зазначила, що юні винахідники — це ті, хто формуватиме наше майбутнє, тому їхній успіх сьогодні має велике значення для всієї держави.

— Англійське слово «inventor» у перекладі на українську означає «винахідник», «вигадник», «фантазер». Тож сьогодні я вітаю усіх винахідників, вигадників і фантазерів. Цей конкурс створений для тих, хто прагне своїми проєктами змінити світ. Ваші неймовірні ідеї мають потенціал стати не лише запатентованими, а й втіленими в життя. Конкурс InventorUA — це платформа для молодих новаторів, які своєю творчістю рухають нашу країну вперед.

Навіть під час тривог, перебуваючи в укритті, діти з ентузіазмом розповідали про свої проєкти, що ще раз підкреслює, як сильно вони горять цією справою та прагнуть бути корисними для рідної країни. Бажаю їм успіхів у всіх починаннях і сподіваюся, що підприємці та роботодавці у майбутньому підтримають ці проєкти. Адже дитячі ідеї можуть стати основою успішних стартапів.

На конкурсі було представлено безліч цікавих задумів: робот-помічник сапера, роботизований демпфер для безударного закривання дверей, спосіб очищення сонячних панелей, пристрій для сушіння книг, каркасний гамак. Кожна з цих ідей заслуговує на увагу й має всі шанси на реалізацію, — зазначила Іванна Бородчук.

Під час заходу директор Інтелектуального навчально-наукового центру професійно-кар’єрної орієнтації Львівської політехніки Василь Лозинський та проєктна менеджерка Tech StartUp School Наталія Цигилик ознайомили учасників із проєктами для школярів, реалізовуваними на базі їхніх навчальних закладів. Також вони докладно розповіли про сучасні освітні ініціативи, які дають змогу учням на практиці застосовувати здобуті знання.

Конкурс проводила Львівська обласна МАН спільно з Національним університетом «Львівська політехніка». Оцінку проєктів здійснювало журі, до складу якого ввійшли:

Голова журі:

• Іван Демидов, проректор з наукової роботи, д.т.н., професор Національного університету «Львівська політехніка».

Члени журі:

• Василь Лозинський, к.т.н, доцент, директор Інтелектуального навчально-наукового центру професійно-кар’єрної орієнтації Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Сергій Мельников, доктор філософії, асистент кафедри електронної інженерії Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Наталія Цигилик, д.н.держ.упр., доцентка кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», проєктна менеджерка Tech StartUp School;
  • Оксана Нагурська, к.т.н., доцентка кафедри технології органічних продуктів Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніка;
  • Віталій Корендій, к.т.н., доцент, завідувач кафедри технічної механіки та інженерної графіки Інституту механічної інженерії та транспорту Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Юрій Дегера, провідний інженер-механік компанії Renesas Electronics.

Оцінювали дослідження молодих науковців у двох вікових категоріях (молодша та старша) у п’яти номінаціях:

• нові матеріали та нанотехнології;
  • цифрові технології;
  • стійкий життєвий простір;
  • збереження здоров’я та лікування хвороб;
  • прикладні інженерні технології.

Переможці обласного конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів InventorUA–2024

Молодша вікова категорія

• 1-ше місце ― Кірена Левицька, Наталія Сарапіна, Маркіян Рагусевич;
  • 2-ге місце ― Наталія Сарапіна, Вікторія Яремків;
  • 3-тє місце ― Вікторія Владичка, Олег Явний.

Старша вікова категорія

• 1-ше місце ― Ірина Красовська, Анна Орищак, Андрій Гірняк, Роман Береський, Олександр Кобильник, Олександр Лаврик, Юлія Кочелко;
  • 2-ге місце ― Анастасія Шубак, Денис Ждан, Андрій Яблонський;
  • 3-тє місце ― Наталія Ярошик.

Докладніше про підсумки конкурсу – у доданому файлі.