Диджиталізація в дії: Інститут регіонального розвитку та Tech StartUp School організовують цифровий фестиваль

Анна Зіганшина, Центр комунікацій Львівської політехніки
Банер фестивалю «Цифрова трансформація: молодь за краще майбутнє»

«Цифрова трансформація: молодь за краще майбутнє» відбудеться в онлайн-форматі 9, 10 та 11 грудня. Це підсумковий захід проєкту Hackyourfuture. Докладніше про особливості фестивалю нам розповіла керівниця проєктів із розробки стратегій і програм Інституту регіонального розвитку Олена Бей.

– Розкажіть, будь ласка, про фестиваль «Цифрова трансформація: молодь за краще майбутнє».

– Цифрова трансформація – це вагомий рушій розвитку політичної активності молоді. Криза COVID-19 показала, що диджиталізація має великий вплив на економіку та повсякденне життя кожної людини. Тепер люди перемістили все своє соціальне життя у віртуальний світ. Але локдаун таки довів, що існують прогалини в нашій цифровій інфраструктурі. То що очікує на цифровізацію в майбутньому? Власне про це говоритимемо на цифровому фестивалі.

– Яка мета цього заходу?

– Наше прагнення: посилити участь та залучити молодь до політичної активності в країні, провадити позитивні перетворення завдяки цифровій трансформації.

– Чому Ви обрали саме онлайн-формат?

– Останні кілька місяців світ живе в онлайні, і заходи – не виняток. Враховуючи ситуацію з COVID-19, ми провадимо заходи онлайн, адже безпека і здоров’я – дуже важливі. Онлайн стирає кордони для спікерів, гостей, залучає більшу кількість учасників. Безперечно, онлайн-заходи в деяких випадках можуть стати хорошою альтернативою фізичним. Але щоб віртуальні івенти повністю замінили офлайнові – таке навряд чи коли-небудь трапиться. Сьогодні ми спостерігаємо, як люди скучили за фізичним спілкуванням. Тому, гадаю, варто просто перечекати цей карантинний період, дотримуватися всіх карантинних протоколів, берегти своє здоров’я, і використовувати всі можливості та переваги диджиталізації.

– А яка програма фестивалю?

– Програма буде досить насичена та змістовна, акцентуємо увагу на актуальних темах та цікавих спікерах. Серед тем, які будуть розглядатися під час фестивалю: куди прямує Україна у своєму цифровому розвитку, як з допомогою інструментів електронної демократії підвищити участь громадян у процесі ухвалення рішень, які нові інструменти електронного врядування для підвищення ефективності та прозорості роботи органів влади існують, де взяти кошти на цифрові інновації.

– Це перший цифровий фестиваль, який організовує Tech StartUp School та Інститут регіонального розвитку?

–Так, такий цифровий фестиваль у нас уперше. В рамках цього проєкту було вже організовано тренінги з цифрової грамотності та міжсекторного партнерства, а також 8–9 жовтня відбувся хакатон Hackyourfuture, що тривав протягом двох днів. Команди з п’яти областей України працювали над проєктами розвитку громад та країни, що передбачають цифрові рішення та соціальні, економічні, екологічні, демократичні інновації.

– Для кого буде цікавий цей фестиваль?

– Цей захід буде цікавий для організацій громадянського суспільства, молоді, активістів, експертів із цифрової трансформації та інформаційних технологій, соціально-активного бізнесу, представників органів влади та місцевого самоврядування.

– Якими є умови участі у фестивалі?

– Умови участі є досить прості: потрібно бути в темі, мати бажання впливати і долучатися до змін у своїй громаді, та, звичайно, зареєструватися за посиланням https://forms.gle/fbbMGzw7UmZH9S1R7.

Також докладну інформацію про теми та спікерів можна переглянути у ФБ події.

Захід відбудеться на платформі ZOOM.

– Чи багато охочих уже зареєструвалося?

–Так, охочих уже досить багато. Реєструються учасники з усіх регіонів України. Оскільки захід буде в онлайн, то старатимемося залучити якомога більше учасників, щоб ділитися досвідом, напрацьовувати ефективні рішення та кроки в цій галузі, знайомитися та формувати середовище, яке готове впроваджувати диджиталізацію в себе на місцях.

– Розкажіть, будь ласка, докладніше про тематику та спікерів фестивалю.

– Близько 20 спікерів з України та закордону поділяться власним досвідом з учасниками. Серед спікерів: Валерія Іонан – заступниця Міністра цифрової трансформації України, Яніка Мерило – радниця Міністра цифрової трансформації України, Максим Корявець – президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень, Сергій Карелін – координатор компоненту «Е-демократія» EGAP та Анна Шавиро – виконавча директорка Асоціації відкритих міст України. Також експерти та спікери подискутують над важливими питаннями щодо цифровізації. Третій день фестивалю буде присвячено соціально-орієнтованим стартапам: які соціальні виклики вони розв’язують передовсім, як народжуються соціально орієнтовані стартапи, екосистема для соціально-орієнтованих цифрових стартапів і де шукати підтримки таким стартапам.