Гостьовий професор Іренеуш Стефанюк із Жешівського університету прочитає курс лекцій для студентів кафедри ІВТ

Кафедра інформаційно-вимірювальних технологій Львівської політехніки
Іренеуш Стефанюк

Кафедра інформаційно-вимірювальних технологій Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Львівської політехніки запросила для прочитання курсу лекцій «Оптоелектроніка та лазерна техніка» професора Іренеуша Стефанюка (dr hab. prof. UR Ireneusz Stefaniuk), директора Інституту інженерії матеріалів Жешівського університету (м. Жешів, Республіка Польща).

У період із 5 травня до 1 червня 2022 року пан Іренеуш прочитає у ранзі гостьового професора такі лекції:

1. Фізична установка, що підсилює світлове випромінювання: заповнена енергетична смуга, імпульсне випромінювання, примусове випромінювання, поглинання радіації, інверсійне заповнене та підсилювальне випромінювання. Будова лазера. Характеристики лазерного променя.
  2. Зворотний зв’язок оптичної петлі – лазерний резонатор. Умови генерації лазера. Підсилення ефекту насичення, вихідна потужність лазера. Енергетичні параметри лазерного променя.
  3. Напівпровідникові лазери. Порівняння діода і лазера. Настроювані мікролазери.
  4. Пристрої волоконно-оптичної технології: виготовлення, види, властивості, характеристика. З’єднання волокон.
  5. Вибрані застосування лазера в техніці, науці та медицині. Застосування лазера на твердотільному матеріалі. Лазерна обробка матеріалів. Охорона навколишнього середовища (лідар), медицина. Виявлення іонізуючого випромінювання. Голографічна транскрипція інформації.