«Фізика – це музика науки»: черговий профорієнтаційний захід Львівської політехніки та Малої академії наук

Кафедра загальної фізики Львівської політехніки
Фото із заходу

7–14 вересня 2022 року на базі Національного університету «Львівська політехніка» відбувся черговий профорієнтаційних захід, організований Малою академією наук для учнів шкіл та гімназій Львівської області, у якій взяла участь науково мотивована молодь, майбутні студенти і науковці нашого Університету.

Учасники заходу змогли докладніше розібратись і переконатися, що фізика – це музика науки, та мали нагоду ознайомитись із такими цікавими фізичними експериментами і демонстраціями:

• явище електромагнітної індукції;
  • електромагнітний поїзд;
  • овочі та фрукти як джерело струму;
  • знайомство з властивостями рідкого азоту;
  • бездротова передача енергії в просторі;
  • створення космічної музики на терменбоксі;
  • пристрій Стірлінга.
  • відчування звуків кістками (в природі є багато звуків, які не можна почути людськими вухами, але їх можна почути кістками);
  • взаємоперетворення видів енергії;
  • цікаві акустичні та механічні експерименти;
  • левітаційна лампа, світло з повітря.

Демонстрації провадили викладачі Інституту прикладної математики та фундаментальних наук: доцент кафедри загальної фізики, к.ф-м.н. Микола Соловйов і старший викладач кафедри прикладної фізики і наноматеріалознавства, к.ф-м.н. Андрій Данилов.

Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу