Експертизу підручників проводитимуть нові фахівці: МОН оголосило добір до складу експертних комісій та груп

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка до прагнення МОН комплексно розв’язати накопичені проблеми низької якості навчальної літератури

Міністерство освіти і науки України оголосило добір кандидатур до складу предметних (галузевих) експертних комісій та експертних груп.

Взяти участь у роботі експертних груп можуть наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники, викладачі, методисти, перекладознавці, перекладачі, психологи, фахівці в галузі інформаційних технологій та представники інститутів громадянського суспільства.

Кандидати повинні мати відповідну фахову освіту, як правило, науковий ступінь або вчене звання, досвід педагогічної, науково-педагогічної, наукової чи практичної діяльності щонайменше п’ять років, знати вимоги щодо викладання предметів, методик та технологій навчання й виховання, володіти навичками проведення експертизи.

Членами комісії з проведення антидискримінаційної експертизи можуть бути лише фахівці, які пройшли відповідне навчання для проведення цієї експертизи. До складу комісій не можуть входити автори підручників, гриф яким надано протягом останніх п’яти років, та представники видавців, близькі особи зазначених осіб та особи, які мають конфлікт інтересів.

Міністерство освіти і науки України прагне комплексно розв’язати накопичені за останні 5 років проблеми низької якості навчальної літератури для дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Прийом анкет та документів від кандидатів триватиме до 15 січня 2021 року.