Директорка МІОКу виступила з ключовою доповіддю на вебінарі «Рідномовна і багатомовна освіта»

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою
Скріншот з онлайн-семінару

На запрошення Національної академії педагогічних наук та Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна Ірина Ключковська, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», взяла участь та виступила з ключовою доповіддю на вебінарі «Рідномовна і багатомовна освіта у контексті сталого розвитку суспільства», присвяченому Міжнародному дню рідної мови.

Учасниками вебінару були науковці, громадські діячі, викладачі університетів та закладів фахової передвищої і вищої освіти, аспіранти, докторанти, викладачі й методисти інститутів післядипломної педагогічної освіти, учителі загальноосвітніх шкіл і дошкільних закладів.

Для вебінару було обрано таку тематику:

1. Україномовна освіта як пріоритет національного поступу в умовах воєнного і повоєнного часу
  2. Проблеми розвитку багатомовної і рідномовної освіти в сучасному українському суспільстві – авторитетна думка
  3. Європейські тенденції багатомовної освіти
  4. Досвід багатомовного і рідномовного навчання у закладах фахової передвищої і вищої педагогічної освіти
  5. Утвердження традицій рідномовної освіти в умовах закладів середньої освіти

Представляючи на заході Львівську політехніку та Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Ірина Ключковська виголосила доповідь на тему «Українська мова за кордоном: status guo в умовах війни і перспективи».

Із ключовими доповідями на заході виступили також Павло Гриценко – доктор педагогічних наук, професор, директор Інституту української мови НАН України, Нелля Ничкало – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, Сергій Гальченко – заступник директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, Георгій Філіпчук – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, та інші.