Доцентка кафедри містобудування ІАРД взяла участь у семінарі щодо управління міською зеленою інфраструктурою

Кафедра містобудування Львівської політехніки
Заставка заходу

Третього квітня 2023 року відбувся семінар «Про дерева. Збалансоване управління міською зеленою інфраструктурою». Захід було організовано під час візиту до Львова арбористів з Великої Британії, Польщі та Литви.

Спікерами заходу були:

• Jon Parker (Джон Паркер, Велика Британія)
    «Планування управління міськими деревами у Великій Британії»;
  • Aleksandra Zienkiewicz (Александра Зєнкєвіч, Польща)
    «Відкриті зелені насадження у Вроцлаві – газони чи луки? Питання менеджменту та комунікації з громадськістю»;
  • Renaldas Zilinskas (Ренальдас Жiлінскас, Литва)
    «Догляд за ветеранськими та старовіковими деревами»;
  • Piotr Tyszko-Chmielowiec, Ph.D (Пьотр Тишко-Хмеловець, Ph.D, Польща)
    «Що таке старовинне дерево і як його оцінити».

Галина Лукащук, доцентка кафедри містобудування Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки, мала нагоду взяти участь у цій зустрічі однодумців.

У процесі дискусій наголошено, що дерева є складовою міської критичної інфраструктури. Вікові – виступають культурним зв’язком з минулим. Розглянуто питання безпеки дерев у місті як антропогенно зміненому середовищі. Для покращення мікрокліматичних умов міського середовища розглянуто луки як альтернативу газонному вкриттю у м. Вроцлаві у Польщі.

Учасники зустрічі ознайомилися з універсальним стандартом з управління зеленими просторами, який пропагує дружні до дерев і до природи загалом рішення.

Зустріч однодумців організувала начальниця управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради Олександра Сладкова.

Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу