Дослідження та інновації: ключові інструменти подолання глобальних викликів у контексті Європейського зеленого курсу

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка з текстом  «ключові інструменти подолання глобальних викликів у контексті ЄЗК»

19 січня 2021 року відбулось засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в межах ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс» під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, а також за участі Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, міністрів, які входять до складу МРГ, представників бізнесу та громадськості. Участь у заході також взяв заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

Міністерство освіти і науки України вбачає реалізацію цілей ЄЗК через інтеграцію до Європейського дослідного простору, а також підтримку досліджень та інноваційних рішень, які є горизонтальним інструментом досягнення цілей Європейського зеленого курсу.

– Наразі МОН завершує процес затвердження оновленої дорожньої карти інтеграції України до ЄДП. Це стратегічний документ, що охоплює багатосторонні процеси з метою системної підтримки розбудови наукової та інноваційної сфери України, зокрема в контексті міжнародної співпраці. Імплементація ЄЗК, а саме: завдання забезпечення участі українських вчених у реалізації ініціативи ЄЗК, – включено до пріоритету 2а дорожньої карти інтеграції України до ЄДП «Спільне вирішення проблем, зумовлених глобальними викликами», – наголосив Андрій Вітренко.

За його словами, щоб Україна змогла долучитися до дослідницьких та інноваційних ініціатив, спрямованих на досягнення цілей ЄЗК, необхідно, зокрема, забезпечити асоційовану участь у наступній Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (2021–2027 рр.), що дасть змогу Україні здійснити низку заходів:

  • відкрити доступ українським стейкхолдерам до європейських інструментів конкурсного фінансування та надання грантової підтримки й сприяти їх залученню до європейських програм підтримки;
  • забезпечити залучення українських експертів та спеціалістів відповідного профілю до реалізації спільних проєктів у частині ЄЗК;
  • сприяти розвитку дослідницької та інноваційної інфраструктури.

Участь у Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (2021–2027 рр.) є ключовою для доступу українських вчених та інноваторів до фінансових та нефінансових інструментів Євросоюзу підтримки досліджень та інновацій у сфері ЄЗК.

Докладніше про заходи, присвячені Європейському зеленому курсу